بهترین روش بازسازی خانه چیست؟

بهترین روش بازسازی خانه چیست؟

یکی از بهترین راه ها برای مدرن کردن خانه، بازسازی است. باید بدانید با بهترین روش بازسازی خانه بوده که می توانید ارزش خانه خود را بالا ببرید؛ اما یک مسئله اساسی وجود دارد. باید از کجا شروع کرد؟ بازسازی خانه اگر اشتباه انجام گیرد علاوه بر اینکه پر هزینه خواهد بود، استرس زا نیز می شود. در نظر اول، شاید به نظر دشوار برسد؛ اما این گونه نخواهد بود اگر درست برنامه ریزی کنید و با یک تیم حرفه ای کار کنید. این گونه در هزینه ها صرفه جویی می شود، همچنین بهترین نتیجه را خواهید گرفت و از حرفه ای بودن کار نیز لذت می برید.

بهترین روش بازسازی خانه

بسیاری از افراد به دنبال بهترین روش بازسازی خانه هستند. روش های مختلفی برای بازسازی خانه وجود دارند؛ اما باید بدانید بهترین روش، روشی خواهد بود که دارای ویژگی های زیر باشند:

1- وجود طرح برای بازسازی خانه

برای این که بتوانید بهترین روش بازسازی خانه را داشته باشید، باید دارای یک طرح باشید. با نرم افزارهای جدیدی که برای طراحی خانه وارد صنعت طراحی و دکوراسیون شده، هر آنچه را که انتظار دارید به مهندس شرکت بدهید و به راحتی خانه تکمیل شده را ببینید. معمولا مهندس طراح با توجه به آنچه شما در نظر دارید، چندین طرح آماده می کند و در اختیار شما می گذارد تا شما یکی از طرح ها را انتخاب کرده و یا نظرات خود را اعمال کنید و به یک طرح نهایی برسید. با تفاوت مواد مانند تفاوت کاغذ دیواری و دیوارپوش آشنا شوید تا بتوانید تصمیم درستی اتخاذ کنید و نهایتا هزینه ها را برآورد نمایید.

2- هزینه بازسازی خانه خود را بررسی کنید

بهتر است بودجه و هزینه کافی برای ایجاد بهترین روش بازسازی خانه را بررسی کنید. بازسازی خانه یک امر هزینه بر بوده که اگر به درستی بررسی نشود، ممکن است هزینه های اضافی را نیز متحمل شوید. بهتر است از شرکت های معتبری چون سپهر دکور در این زمینه کمک بگیرید. از مواد باکیفیت و در عین حال قیمت مناسب استفاده شود بهتر است. در هر کدام از قسمت های بازسازی باید از متخصصین امر استفاده شود. حواستان باشد صرف این که هزینه پایین تری پرداخت کنید، از افراد غیرمتخصص برای بازسازی خانه خود استفاده نکنید. در عین حال برخی از شرکت ها با عناوین و نام های مختلف موجب هزینه تراشی بیهوده می شوند. به همین دلیل بهتر است در امر بازسازی از شرکت های معتبر بهره ببرید.

3- انتخاب بهترین شرکت طراحی و دکوراسیون جهت بازسازی

برای این که بهترین روش بازسازی خانه در خانه شما اجرا شود، باید بهترین شرکت طراحی و دکوراسیون را جهت بازسازی خانه خود انتخاب کنید. شرکتی که دارای حسن شهرت، صداقت و شفافیت باشد، می تواند جزء گزینه های شما محسوب شود. از طرف دیگر شرکتی که به همه پروژه ها (بودجه بالا یا پایین) به یک اندازه توجه نشان می دهد، می تواند انتخاب مناسبی باشد. حواستان باشد شرکتی را برای بازسازی خانه خود انتخاب کنید که دارای مدیریت زمان مناسب باشند.

4- بودجه بندی را فراموش نکنید

اگر برای بازسازی مقدار هزینه مشخصی را کنار گذاشته اید بهتر است با مهندس معمار در میان بگذارید. در این میان نیز مشخص کنید که کدام قسمت های طراحی دکوراسیون داخلی برای شما مهم تر است. آیا مهم تر این است که جنس پارکت بهتر باشد یا کاغذ دیواری؟ آیا بازسازی آشپزخانه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده یا سالن پذیرایی؟ خلاصه اینکه بودجه بندی را فراموش نکنید.

5- برنامه ریزی و جدول زمان بندی کارها

از شرکت طراحی و دکوراسیونی که برای بهترین روش بازسازی خانه خود انتخاب کرده اید، بخواهید شما را در جریان برنامه ریزی ها قرار داده و یک جدول زمان بندی در اختیار شما بگذارد. این گونه شما اطمینان حاصل پیدا می کنید پروژه در مسیر خود حرکت می کند.

بازسازی بهترین روش برای تعمیر خانه؟

تفاوت بازسازی، نوسازی و تعمیر خانه در چیست؟

معمولا دو کلمه بازسازی و نوسازی با یکدیگر به کار برده می شوند. اگر می خواهید بازسازی خانه خود را با بهترین روش بازسازی خانه انجام دهید، بهتر است با تفاوت بازسازی و نوسازی آشنا شوید. نوسازی همان طور که از نام آن مشخص است به نو کردن و زیبایی ظاهری خانه مربوط می شود. در حالی که بازسازی، وسیع تر بوده و می تواند هم زمان علاوه بر نوسازی، تغییر ساختار خانه نیز انجام شود. به همین دلیل، در برخی موارد، به طور هم زمان دو کلمه بازسازی و نوسازی به کار می رود. برخی نیز معتقد هستند بازسازی برای خانه های قدیمی و فرسوده انجام می گیرد و نوسازی برای خانه های جدید سازتر انجام می شود.

و اما تعمیر خانه؛ همان طور که از نامش مشخص است به تعمیرات قسمت های خراب و فرسوده خانه یا ساختمان می پردازد. به طور مثال برای اصلاح مشکلات فاضلاب از اصطلاح تعمیر استفاده می شود.

حال در برخی موارد دو واژه تعمیر و بازسازی به طور هم زمان به کار می رود؛ یعنی علاوه بر کارهای تعمیراتی، بازسازی نیز انجام می گیرد.

آیا می توان هزینه های بازسازی را کاهش داد؟

با توجه به این که بهترین روش بازسازی خانه هزینه بر بوده سؤال خیلی از افراد این است که چگونه هزینه های بازسازی را کاهش دهیم؟ جواب سؤال بسیار ساده بوده و در یک جمله خلاصه می شود، درست اقدام کنید؛ همین! یعنی تمام مواردی که در قسمت های قبل در مورد ویژگی های بهترین روش بازسازی خانه گفته شد را به درستی اجرا کنید. برنامه ریزی و جدول زمان بندی درستی داشته باشید، شرکت مناسب و حرفه ای را انتخاب کنید، هزینه ها را بررسی و بودجه بندی کنید و نهایتا وجود طرحی از قبل تعیین شده داشته باشید که منجر به برآورد هزینه شود.

بازسازی خانه با طراحی دکوراسیون داخلی

بهترین روش بازسازی خانه باید همراه طراحی دکوراسیون داخلی باشد. در غیر این صورت هزینه های بعدی برای خود تراشیده اید. حواستان باشد برای دکوراسیون داخلی خود یک طرح زیبا و به روز استفاده کنید؛ به همین جهت از شرکت های با تجربه و متخصص کمک بگیرید.

شاید چند سال پیش از طرحی خوشتان آمده باشد و حالا بخواهید آن را اجرا کنید، با طراح دکوراسیون داخلی در میان بگذارید، ببینید آیا طرح مورد نظر هنوز به روز است یا خیر. از طرف دیگر به یاد داشته باشید برای هر مکانی احتیاج به وسیله ای مناسب دارید؛ به عنوان مثال استفاده از انواع پرده با توجه به محیط انجام شود. برای سالن های پذیرایی بزرگ از پرده های پارچه بلند استفاده شود و برای اتاق خواب و آشپزخانه می توانید از پرده زبرا طراح دار استفاده کنید. به نورپردازی خانه خود توجه داشته باشید و از پوسترهای دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی برای حجم دادن به برخی دیوارها استفاده کنید.

از طرف دیگر استفاده از انواع کفپوش بری محیط های مختلف خانه ضروری است. به هر حال برای کسب نتیجه بهتر با طراح دکوراسیون حرفه ای مشورت کنید تا مطمئن شوید استفاده از کدام کفپوش ها مانند کفپوش لمینت، کفپوش PVC و پارکت برای سالن پذیرایی و دیگر مکان های خانه بهتر هستند.

بازسازی و نوسازی خانه با انواع سبک های دکوراسیون

زمانی که از بهترین روش بازسازی خانه برای بازسازی ساختمان خود بهره می برید، باید با توجه به سلیقه خود به طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود نیز بپردازید. به همین منظور در ادامه این قسمت با دو نوع اصلی از سبک های دکوراسیون شما را آشنا می کنیم.

1- دکوراسیون نئوکلاسیک

طراحی داخلی نئوکلاسیک جهت تکمیل بهترین روش بازسازی خانه می تواند یک پیشنهاد عالی برای افرادی باشد که به معماری کلاسیک علاقه مند هستند. دکوراسیون مدرن نئوکلاسیک، یکی از محبوب ترین طراحی های داخلی امروزه محسوب می شود. از عناصر اصلی دکوراسیون نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تأکید بر خطوط افقی و عمودی
 • مبلمان و آثار هنری زیبا مانند یک تابلو فرش منحصر به فرد
 • چیدمان متقارن و عناصر تزیینی هندسی
 • جزییات معماری کلاسیک مانند ستون های یونانی و کفپوش های پارکت به رنگ چوب
 • چیدمان وسایل با تکیه بر تفکر مینیمالیستی
 • پنجره ها و آینه های بزرگ برای سرازیری نور زیاد همراه با پرده های پارچه ای زیبای طرح دار یا والان دار

2- دکوراسیون مدرن

در دکوراسیون داخلی نام مدرن را زیاد شنیده اید. برخی از افراد، دکوراسیون مدرن را با طراحی دکوراسیون به سبک معاصر اشتباه می گیرند. این در حالی است که در خیلی از موارد با یکدیگر متفاوت هستند. مبلمان، اثاث و دکورهای سبک مدرن از مواد طبیعی و رنگ های خنثی تک رنگ استفاده می شود و جزییات غیرضروری نیز حذف می شوند. این در حالی است که در سبک معاصر از طیف رنگی با جزییات زیاد استفاده می شود.

برخی از عناصر اصلی دکوراسیون مدرن برای افراد دوست دار سادگی برای کامل کردن بهترین روش بازسازی خانه به شرح زیر هستند:

 • سادگی و فقدان شلوغی
 • مبلمان کم ارتفاع و افقی و ساده
 • ورود نور طبیعی و پنجره های بدون تزیین زیاد و انتخاب یک پرده ساده پارچه ای یا پرده زبرا
 • استفاده از موارد طبیعی مانند چرم، چوب رنگ شده، فلزات و الیاف طبیعی در دکوراسیون
 • استفاده از پالت رنگی طبیعی و خنثی
 • نامتقارن بودن و متقارن بودن دارای ارزش یکسان

بهترین روش بازسازی خانه با بهترین شرکت مجری طراحی دکوراسیون

بهترین روش بازسازی خانه وابستگی زیادی به انتخاب بهترین شرکت مجری طراحی دکوراسیون دارد. سپهر دکور با سال ها تجربه و استفاده از متخصصین ماهر و متعهد می تواند بهترین انتخاب باشد. سپهر دکور از مواد و سازه های اصل و بهترین آن ها در طراحی دکوراسیون خانه شما استفاده می کند. دارای برنامه ریزی و جدول زمان بندی بوده و با بهترین طراح های دکوراسیون همکاری می کند. برای راهنمایی بیشتر کافی است با کارشناسان مجموعه سپهر دکور تماس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button