چگونه هزینه های بازسازی را کاهش دهیم؟

روش های کاهش هزینه بازسازی خانه

کاهش هزینه‌های بازسازی امری است که هر فرد در صدد برآورده کردن آن خواهد بود. اما این امر بدون داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب و بدون استفاده از راهکارهای مؤثر در کاهش هزینه‌ها امکان‌پذیر نیست. در ادامه شیوه‌های مؤثر کاهش دادن هزینه‌های بازسازی را شرح می‌دهیم.

روش‌های کاهش هزینه‌های بازسازی خانه

بازسازی خانه فرایندی مهیج و کاربردی است که امروزه بسیاری از افراد از آن برای تبدیل خانه‌های قدیمی به خانه‌های مدرن استفاده می‌کنند. گرچه این فرایند هزینه کمتری نسبت به خریداری املاک نوساز دارد اما بااین‌حال فرایندی هزینه‌بر خواهد بود. هر فرد در صدد انجام بازسازی خانه با هزینه کم است. به‌گونه‌ای که بتواند با پرداخت هزینه اندک ارزش ملک خود را افزایش دهد. ازاین‌جهت در ادامه راهکارهایی را شرح می‌دهیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بازسازی و مرمت خانه را با حداقل هزینه ممکن به سرانجام برسانید.

اختصاص دادن بودجه معین برای بازسازی

بازسازی خانه‌ها بدون داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب، ممکن است هزینه‌ای بیش از توان مالی را به شما تحمیل کند. از این‌ جهت نخستین گام برای کاهش هزینه‌های بازسازی انجام یک برنامه‌ریزی مالی و بودجه‌بندی دقیق است. شما باید در ابتدا یک بودجه معین را برای فرایند بازسازی در نظر بگیرید. سپس بودجه معین شده مطابق با اولویت‌های خود تقسیم‌بندی کنید. هنگام اختصاص دادن بودجه برای بازسازی از هزینه‌های غیرضروری اجتناب کنید. شایان‌ذکر است که قسمتی از بودجه بازسازی خانه را به عوامل پیش‌بینی‌ نشده اختصاص دهید تا در صورت مواجه شدن با آن‌ها دچار فشار مالی نشوید.

تعیین اولویت‌ها

یکی از راهکارهای کاهش هزینه‌های بازسازی، اولویت‌بندی مناطق موردنیاز بازسازی است. هنگامی که شما اولویت‌های خود را تعیین کنید، می‌توانید برای بازسازی آن قسمت‌ها هزینه لازم را انجام دهید. بدین ترتیب با هزینه کم، قسمت‌های با ارزش املاک خود را بازسازی خواهید کرد. اصولاً بازسازی نشیمن و آشپزخانه در اولویت اکثر افراد قرار دارد. ازاین‌جهت در ابتدا اولویت‌های خود را بازسازی کرده و اگر مبلغی از بودجه اختصاص‌یافته اضافه آمد، می‌توانید بازسازی قسمت‌های غیرضروری را انجام دهید. برای آشنایی با زمان بازسازی مقاله بازسازی خانه چقدر طول می کشد را مطالعه نمایید.

کمک به پیمانکاران

شما می‌توانید با انجام برخی از فرایند‌های بازسازی، هزینه بازسازی خانه را کاهش دهید. به طور مثال می‌توانید به پیمانکاران در تخریب قسمت‌های موردنیاز بازسازی کمک کنید. بدین ترتیب وجود نیروی کارگر در بازسازی خانه را کاهش خواهید داد و با کاهش دادن هزینه دستمزد، هزینه نهایی بازسازی نیز کمتر می‌شود. همچنین می‌توانید از مهارت‌های فردی خود نیز برای بازسازی استفاده کنید. مثلاً رنگ‌آمیزی دیوار‌ها را انجام دهید.

تعمیر به‌ جای تعویض

از دیگر راهکار‌های کاهش هزینه‌های بازسازی تعمیر کردن وسایل است. اگر به دنبال کم‌کردن هزینه‌های بازسازی هستید، می‌توانید وسایلی که کمی آسیب‌دیده‌اند را تعمیر کرده و از تعویض آن‌ها اجتناب کنید.  در واقع به‌جای خریداری برخی از وسایل، آن‌ها را بازسازی کرده و مجدداً از آن‌ها استفاده کنید. از این روش می‌توانید برای بازسازی انواع وسایل آشپزخانه نظیر لباسشویی، یخچال و … استفاده کنید. همچنین می‌توانید بر روی کابینت‌های فعلی از روکش‌های جدیدتری استفاده کنید و به آن‌ها ظاهری مدرن ببخشید. 

رنگ‌آمیزی

استفاده از رنگ‌های جدید از مؤثرترین راهکار‌های کاهش هزینه‌های بازسازی است. رنگ‌ها به فضای منزل روح می‌بخشند و انتقال‌دهنده انرژی مثبت هستند. در واقع شما تنها با رنگ‌آمیزی جدید دیوار‌ها می‌توانید شاهد تغییر گسترده‌ای در منزل خود باشید. علاوه بر این رنگ‌آمیزی دیوار‌ها هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌ها نظیر استفاده از کاغذ دیواری، منبت‌کاری، پتینه‌کاری و … دارد و به همین ترتیب هزینه بازسازی خانه‌ها را کاهش می‌دهد.

استفاده از وسایل دست‌دوم

از دیگر روش‌های بازسازی خانه با هزینه کم خریداری وسایل موردنیاز به‌صورت دست‌دوم است. در بسیاری از سایت‌های لوازم‌خانگی می‌توانید وسایل دست‌دوم تمیزی را پیدا کنید که با قیمت بسیار کمتری به فروش می‌رسند. استفاده از این وسیله‌ها علاوه بر کمک به فرایند بازسازی خانه در کاهش هزینه‌های بازسازی نیز مؤثر است. البته می‌توانید وسایل موردنیاز خود را از کالکشن‌های قدیمی برندها نیز خریداری کنید.

این وسایل به‌صورت نو به فروش می‌رسند اما ازآنجایی‌که به کالکشن قدیمی برندها تعلق دارند قیمت کمتری خواهند داشت. علاوه بر این‌ها برخی از وسایل به دلایل مختلفی نظیر نگهداری نامناسب در انبارها، آسیب‌های کوچکی دیده‌اند و بدون گارانتی به فروش می‌رسند. این دسته از وسایل نیز نسبت به وسایل کاملاً سالم قیمت کمتری دارند.

انتخاب مصالح

از آن جایی که بسیاری از افراد، هیچگونه آشنایی با مصالح مورد استفاده در بازسازی ندارند و نمی دانند که کدام مصالح استاندارد و کدام غیر استاندارد است و کدام وارداتی است، معمولا نمی توانند مصالح با کیفیتی را با قیمت مناسب تهیه کنند. شما باید یک لیست تهیه کنید و به مصالح فروشی های مختلف سر بزنید، برند هر کالایی که می خواهید بخرید و قیمت آن را به تفکیک هر مغازه یادداشت کنید، سپس از مغازه ای خرید کنید که بهترین کیفیت را با بهترین قیمت ارائه می دهد. در این صورت می توانید مقدار زیادی از هزینه های مربوط به بازسازی را کاهش دهید.

استفاده از کف‌پوش‌های پی‌وی‌سی و سنگ‌های مصنوعی

کف‌پوش‌هایی که از چوب درختان طبیعی ساخته شده‌اند  نسبت به سایر کف‌پوش‌ها نظیر کفپوش پی‌ وی‌ سی قیمت بسیار بیشتری دارند. ازاین‌جهت می‌توانید به‌جای کف‌پوش‌های چوبی از انواع ام دی اف‌ها و کف‌پوش‌های پی‌وی‌سی استفاده کنید. این کف‌پوش‌ها علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند هزینه کمتری را به شما تحمیل می‌کنند. همچنین استفاده از ورق‌های سنگ مصنوعی نسبت به سنگ‌های واقعی، مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

عدم تغییر لوله‌کشی‌ها

تغییر مسیر لوله‌ها یکی از پرهزینه‌ترین فرایندها در بازسازی منازل است. ازاین‌جهت توصیه می‌شود لوله‌کشی‌های حمام و دستشویی و سینک آشپزخانه را تغییر ندهید. به‌جای تغییر در لوله‌کشی، می‌توانید با برداشتن برخی از دیوارهای غیرکاربردی، فضای منزل را بزرگ‌تر کنید. افزایش نور خانه نیز یکی دیگر از راهکارهای مؤثر در بازسازی خانه‌ها با هزینه اندک است.

عجولانه عمل نکنید

برای این که بتوانید هزینه های مربوط به بازسازی را کاهش دهید، باید ابتدا طرح و نقشه خود را بر روی یک کاغذ پیاده کنید و از دیگران به خصوص افراد متخصص در این حوزه بخواهید که راجع به آن نظر بدهند. ممکن است آن ها به چیزی توجه کنند که شما اصلا متوجه آن نشده باشید! اگر بخواهید خیلی سریع و بدون تجزیه تحلیل، هر نغییری که به ذهنتان می رسد را پیاده سازی کنید، در نهایت ممکن است از کاری که انجام داده اید پشیمان شوید و علاوه بر از دست دادن هزینه از نتیجه کار خود ناراضی هم باشید.

بهتر است چند طرح و نقشه داشته باشید و از مشاوران متخصص نیز بخواهید که طرح و نقشه ای که فکر می کنند با هزینه کم برای شما قابل پیاده سازی است به شما معرفی کنند، سپس با اطمینان کامل یکی را انتخاب کنید و شروع به انجام کار کنید.

فروش اجناسی که به آن‌ها نیاز ندارید

در فرایند بازسازی با اجناس و وسایلی روبرو می‌شوید که به آن‌ها نیازی نخواهید داشت. شما می‌توانید با فروش این اجناس به قیمت پایین، مقداری از هزینه بازسازی منزل خود را جبران کنید. به طور مثال اگر تصمیم به تغییر کابینت‌های آشپزخانه دارید، می‌توانید کابینت‌های فعلی را با قیمتی مناسب بفروشید. این امر در کاهش هزینه‌های بازسازی تأثیرگذار خواهد بود.

بهره‌گیری از نیروهای متخصص

در نهایت به‌ منظور کاهش هزینه‌های بازسازی، از نیروهای متخصص و حرفه‌ای کمک بگیرید. نیروهای متخصص با درنظرگرفتن شرایط و بودجه مالی شما بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را ارائه می‌دهند و با اجرای اولویت‌های شما هزینه نهایی بازسازی را کاهش خواهند داد. سپهر دکور از بهترین تیم‌های اجراکننده فرایند بازسازی منازل است که با بهره‌گیری از نیروهای حرفه‌ای و متخصص، یاری‌رسان شما در امر بازسازی منازل خواهند بود.

از طرفی اگر شما از نیروی متخصص برای انجام کارهای بازسازی کمک نگیرید و خودتان مشغول به انجام آن ها شوید، ممکن است ضررات مالی جبران ناپذیری را به وجود بیاورید. معمولا بسیاری از افراد در این کار سررشته ندارند و برای اولین بار است که می خواهند آن را انجام دهند و همین موضوع باعث می شود که به جای بهتر کردن خروجی کار، آن را خراب کنند و مجبور شوند علاوه بر هزینه بازسازی، هزینه ای نیز برای جبران ترمیم خسارت هایی که خودشان به بار آورده اند متحمل شوند.

نتیجه‌ گیری

فرایند بازسازی منازل ممکن است هزینه چشمگیری را به ارمغان آورد. ازاین‌جهت برای کاهش هزینه‌های بازسازی بهتر است از نیروهای متخصص و مشاورین باتجربه کمک بگیرید.  مادر این مقاله سعی کردیم بهترین راهکارهای کم ‌کردن هزینه‌های بازسازی را ارائه دادیم که یاری‌رسان شما در امور بازسازی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button