پرده سیلوئت یکی از انواع پرده مکانیزه به شمار می آید که بسیار مناسب برای مکان های اداری و اتاق هاست. در ادامه به کاربردها، نحوه شستشو و سایر موارد مرتبط با آن اشاره می پردازیم.

انواع مدل های پرده سیلوئت

پرده سیلوئت دارای طرح های متفاوتی است که آن را برای فضاهای متفاوتی مانند اداری مناسب می کند. عزیزان تهرانی می توانند با حضور در مجموعه سپهر دکوربرای خرید پرده سیلوئت در تهران اقدام کنند.

پرده سیلوئت چیست؟

پرده سیلوئت نوعی پرده زبرا است که لایه های مات آن به صورت افقی مابین لایه های توری آن قرار می گیرد. سیلوئت را می توان پرده ای میان زبرا و کرکره ای است. از پرده سیلوئت همانند پرده زبرا برای جلوگیری از ورود نور استفاده می شود. این نوع پرده مکانیزمی مشابه به پرده زبرا دارد و میزان نور ورودی را تنظیم می کند. کنترل نور ورودی موجب شده تا پرده سیلوئت به عنوان یک پرده اداری نیز استفاده گردد.

مکانیزم کار پرده سیلوئت به این شکل است که سرتاسر پرده از تور تشکیل شده است و ردیف های ضد نور آن به صورت افقی قرار گرفته است و شما با عمودی کردن این لایه ها از ورود نور جلوگیری کنید.

پرده سیلوئت در پذیرایی

تفاوت پرده سیلوئت و زبرا

پرده های زبرا مکانیزمی مشابه به پرده های سیلوئت دارند اما در پرده های سیلوئت، ردیف ها به صورت دورانی می چرخند تا در صورت قرار گرفتن عمودی کامل از ورود نور جلوگیری می کند. در پرده زبرا دو لایه بر روی هم قرار می گیرد و با قرار گرفتن ردیف ها میزان نور ورودی تغییر می کند. هردو این مدل پرده ها به صورت دستی و خودکار در بازار موجود است. نور عبوری از پرده سیلوئت بیشتر از پرده زبرا است که فضای اتاق را روشن تر می کند.

تفاوت پرده سیلوئت و زبرا

ویژگی های پرده سیلوئت

  • مکانیزم مشابه پرده زبرا و آلومینیومی
  • قابلیت تنظیم نور دارد
  • نسبت به پرده زبرا نور بیشتری را به داخل انتقال می دهد
  • به سادگی شستشو می شود
  • قیمت مناسبی دارد
  • برای دکوراسیون های متفاوت مناسب است.

میزان نور عبوری پرده سیلوئت

پرده سیلوئت در مقایسه با سایر پرده های مکانیزه نور بیشتری را عبور می دهد و فقط به عنوان یک فیلتر نور می توان از آن یاد کرد. پرده هایی همچون پرده سان اسکرین نور را تا حد زیادی کنترل می کنند اما پرده سیلوئت بر خلاف آن ها نور زیادی را عبور می دهد. از این رو پرده سیلوئت برای حریم خصوصی بسیار مناسب است زیرا که با عبور نور اتاق را روشن نگه می دارد و با حفظ حریم خصوصی شما نیاز شما را رفع خواهد کرد.

محافظت در برابر UV

پرده سیلوئت یکی از مزایایی که دارد محافظت از شما در برابر نور فرابنفش یا UV است. این مورد نه تنها برای شما و افراد خانه می تواند مهم باشد بلکه در حفظ و نگهداری بیشتر وسایل خانه شما نیز تاثیر گذار است.

جنس و طرح های مختلف

پرده سیلوئت از پارچه های متفاوتی در بازار موجود است و در کنار آن طرح های متفاوتی نیز برای آن وجود دارد که انتخاب خریدار را ساده تر می کند.

کاربرد پرده سیلوئت

پرده سیلوئت با توجه به جنس و کاربردی که دارد در فضاهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. اماکن اداری، اتاق خواب و آشپزخانه مناسب ترین فضا برای استفاده از این پرده است. اما بسیاری از آن در اتاق های پذیرایی نیز استفاده می کنند که در صورت همخوانی با سایر لوازم دکوراسیون می تواند جذاب باشد. رنگ های متفاوت آن باعث شده شما بتوانید در هر فضایی از پرده سیلوئت استفاده کنید.
 

نحوه شستشو پرده سیلوئت

پرده زبرا و پرده سیلوئت شستشویی مشابه به هم دارند. برای پاک کردن گرد و غبار روی پرده از جارو برقی استفاده نمایید اما اگر رنگ پرده با گرد و غبار کمی تیره شده و قصد شستن آن را دارید روش هایی مانند استفاده از بخار شوی می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

خرید پرده سیلوئت

تماس بگیرید
مشاوران ما در مجموعه سپهر دکور آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان در مورد پرده سیلوئت به شما مشتریان عزیز می باشند.
مشاوره رایگان

برای خرید این محصول می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. یک مشاوره رایگان به شما در انتخاب بهتر کمک خواهد کرد.  اگر قصد خرید پرده سیلوئت در شهرک غرب یا تهران را دارید، می توانید به صورت حضوری از جدیدترین مدل های پرده سیلوئت دیدن فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button