دکوراسیون مدرن

طراحی دکوراسیون مدرن

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که به محیط ساده، اما جذاب و گیرا علاقه مندید، استفاده از دکوراسیون به سبک مدرن انتخاب ویژه ایست که شما را راضی خواهد کرد. پیش از هر چیز بهتر است بدانید که پایه اصلی طراحی دکوراسیون مدرن برای خانه استفاده از المان هایی ساده اما کاربردی می باشد که در عین داشت ظاهری شسته رفته، فضای خانه شما را متفاوت تر از همیشه جلوه می دهند.

دکوراسیون مدرن چیست؟

برای آشنایی با این سبک ابتدا باید بدانیم که اصلا دکوراسیون مدرن چیست؟ و چه مفهومی دارد؟ واژه مدرن همانطور که خودتان هم می دانید به چیزهایی اشاره دارد که در آن ها از چاشنی خلاقیت و ایده های نوآورانه استفاده شده باشد، بنابراین به سادگی می توان حدس زد که دکوراسیون مدرن نیز سبکی است که در آن از خلاقیت و المان هایی که مد روز هستند استفاده شده باشد.

دکوراسیون مدرن ساده

حال که دانستیم دکوراسیون مدرن چیست، نوبت به آشنایی با انواع مختلف آن می رسد. در همین زمینه یکی از محبوب ترین انواع این سبک، دکوراسیون ساده است که مهم ترین خصوصیات آن استفاده از خطوط ساده و فرم های خالص می باشد. از همین جهت شما برای داشتن دکوراسیونی جذاب، نیازی به استفاده از وسیله های خاص و شلوغ ندارید و تنها با کمی دقت در چیدمان محیط می توانید با وسیله های کم و ساده نیز فضایی بی نظیر خلق کنید.

در صورتی که از این سبک برای بخش پذیرایی استفاده می کنید، از مبلمان های ساده و ترجیحا یک رنگ کمک بگیرید. برای پرده ها نیز انتخاب های بسیار متنوعی پیش روی شماست که یکی از جذاب ترین های آن ها پرده اسکرین ساده با رنگ های روشن و هماهنگ با چیدمان منزل است.

دکوراسیون رنگی مدرن

دکوراسیون های رنگی از خاص ترین مدل های دکوراسیون مدرن هستند که در آن ها سادگی محیط با رنگ های جذاب ترکیب شده است. شما در صورت علاقه مندی به این مدل طیف وسیعی از انتخاب های رنگی پیش روی تان دارید اما اگر می خواهید سادگی و آرامش محیط را حفظ کنید، بهتر است به دنبال رنگ های روشن و سایه های مختلف آن ها باشید.

دکوراسیون مدرن سفید رنگ

رنگ سفید از دسته رنگ هاییست که در انواع دکوراسیون ها، از دکوراسیون نئوکلاسیک گرفته تا انواع مدرن آن کاربرد دارد و هیچ گاه از مد نمی افتد! رنگ سفید را می توان در کنار رنگ های دیگری خاکستری، سبز، آبی، طلایی و.. نیز به کار برد تا کمی از سادگی آن کاسته شود، اما به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از شلوغ شدن محیط بهتر است که این رنگ ها را در بخش های ساده و کم توجه تر به کار ببرید.

دکوراسیون مدرن منزل

توجه داشته باشید که لزوما هر دکوراسیون مدرنی برای محیط مورد نظر شما حذاب و کاربردی نیست و شما پیش از هر چیز باید به سلیقه شخصی و هماهنگی آن با روحیات تان توجه کنید. در این زمینه بهتر است که با جذاب ترین مدل های دکوراسیون مدرن منزل و جزئیات به کار رفته در آن ها آشنا شوید:

1- مینیمالیسم

در زندگی شلوغ و پر مشغله امروزی، احساس آرامش مهم ترین چیزیست که به آن نیاز داریم، بنابراین حضور در فضایی ساده و دور از شلوغی از مواردیست که ذهن را آرام کرده و قدرت تمرکز را بالاتر می برد. در همین جهت در سبک مینیمالیسم توجه اصلی روی کاهش جزئیات و حذف رنگ های غیر ضروری متمرکز شده است.

2- دکوراسیون مدرن صنعتی

دکوراسیون مدرن از دسته سبک هاییست که به راحتی با انواع دیگر تلفیق می شود، بنابراین شما می توانید مدرنیته را در کنار ویژگی اکسپوز بودن استفاده کرده و فضایی ویژه و یونیک خلق کنید. در این زمینه آشکار کردن بخش های صنعتی و داخلی ساختمان مانند دیوارهای آجری، چهارچوب های ساده و چوبی، درهای کریستالی، کف پوش های بتنی و.. پدید آورنده دکوراسیونی صنعتی با چاشنی سادگی و مدرنیته خواهد بود.

3- طراحی اسکاندیناوی

از دیگر سبک های مدرن و کاربردی می توانیم به طراحی اسکاندیناوی اشاره کنیم که هدف اصلی آن بهره گیری از المان های ساده، اما جالب توجه در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. این سبک توجه ویژه ای به نورپردازی محیط دارد بنابراین پرده ها از دسته مهم ترین المان های آن به شما می روند. در این زمینه شما می توانید از پرده سیلوئت با رنگ های ساده کمک گرفته و یا از سایه های تیره و روشن رنگ اصلی دکوراسیون تان استفاده کنید. در اتاق خواب نیز می توانید از کمد دیواری مدرن با طرح چوب کمک بگیرید تا به فضا گرمای بیشتری ببخشید.

چیدمان دکوراسیون مدرن

علاوه بر انتخاب صحیح جزئیات، نحوه چیدمان نیز تاثیر بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون مدرن خواهد داشت که باید با توجه به نقشه و فضاهای خالی محیط تعیین شود. برای این کار از راهنمای زیر کمک بگیرید:

1- چیدمان پذیرایی

برای طراحی و چیدمان پذیرایی می توانید از رنگ های روشن مانند سفید، کرم، استخوانی و.. استفاده کنید اما برای جلوگیری از یکنواختی پیشنهاد می شود که از رنگ های زنده تر در جزئیات استفاده کنید. مبلمان ها نیز بهتر است به حای انواع قدیمی و سلطنتی، از انواع مدرن تر مانند مبلمان طرح ال و.. انتخاب شوند و همچنین رنگ آن ها با پرده و سایر جزئیات خانه هماهنگ باشد.

اگر علاقه دارید پرده هایی انتخاب کنید که به راحتی با هر نوع دکوراسیون هماهنگ شوند، پرده شب و روز در عین کاربردی بودن، زیبایی ویژه ای نیز دارد که پیشنهاد می کنیم حتما از آن کمک بگیرید. در انتخاب کاغذ دیواری هم انواع مدرن، نئوکلاسیک و یا حتی ترکیبی از هر دوی آن ها انتخاب های خوبی به شمار می روند، زیرا کاغذ دیواری مدرن و کاغذ دیواری نئوکلاسیک از لحاظ رنگ و طرح کمی نزدیک به یکدیگر هستند.

2- کف پوش ها

شاید در ابتدا فکر کنید که دکوراسیون مدرن برای خانه تنها به انتخاب مواردی همچون پرده، مبلمان و.. محدود می شود، اما کف پوش ها نیز از دسته فاکتورهای تاثیرگذاری هستند که در صورت انتخاب نادرست فضای محیط را بد جلوه می دهند. در این زمینه کف پوش های ساده و حتی انواع سرامیکی با رنگ روشن انتخاب های بهتری هستند.

3- آشپزخانه

دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه هایی که فضای کوچک دارند بسیار مناسب است و در صورتی که با رنگ های مناسب و نورگیری بالا طراحی شده باشد، آن را بزرگ تر از پیش جلوه خواهد داد.

4- اتاق ها

اتاق خواب ها یکی از بهترین بخش های ممکن هستند که به راحتی می توان انواع مدل های دکوراسیون مدرن را در آن ها پیاده سازی کرد! برای این کار بهتر است که تا حد امکان جزئیات غیر ضروری را حذف کرده و از شلوغ کردن محیط جلوگیری کنید.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد، دکوراسیون مدرن یکی از جذاب ترین سبک های چیدمان است که هدف اصلی آن استفاده از المان های نوآورانه و جذاب در کنار حفظ سادگی و گرمای محیط است. بنابراین اگر شما هم به خلق چنین فضایی علاقه دارید، به سادگی می توانید از راهنمایی های این مطلب برای ایجاد دکوراسیونی چشم نواز و جذاب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button