تفاوت کاغذ دیواری و دیوارپوش

تفاوت کاغذ دیواری و دیوار پوش

وقت آن رسیده است که به خانه یا ساختمان تجاری خود، نمایی تازه را هدیه دهید. هر فرد به شما پیشنهاداتی می کند. در این بین افرادی هستند که گزینه استفاده از کاغذ دیواری و دیوارپوش را برایتان ارائه می دهند. سوالی که برای شما پیش می آید این است که حالا کدام را انتخاب کنم؟ کاغذ دیواری یا دیوار پوش؟ در این مطلب ما قصد داریم به طور کامل به این دو محصول که در دسته بندی تجهیزات مخصوص طراحی دکوراسیون داخلی یک سازه مسکونی قرار می گیرند، بپردازیم و تفاوت آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. با سپهر دکور همراه باشید.

کاغذ دیواری یا دیوار پوش؟ کدام بهتر است؟

بارها این اتفاق پیش آمده که افرادی که به بازسازی خانه یا دکوراسیون سازه های مسکونی می پردازند، این سوال را از کارشناسان سپهر دکور کرده اند که اصلا کاغذ دیواری یا دیوار پوش؟ کدام را برای خود انتخاب کنیم. به طبع قبل از این که به سراغ بررسی تفاوت این دو محصول برویم، باید ابتدا به طور کامل با آن ها آشنا شویم تا بتوانید تا حدودی به این نتیجه برسیم که کدام نسبت به دیگری، ارجحیت دارد. در این بخش ابتدا به معرفی کاغذ دیواری و دیوار پوش می پردازیم.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری، پوششی بوده که از لحاظ دوام، سطوح پایینی را به خود اختصاص داده و به شکل مستقیم روی دیوار نصب می شود. از کاغذ دیواری ها بیشتر برای خانه ها تجازی استفاده می شود و خیلی کم شاهد استفاده از آن در اماکن اداری یا تجاری هستیم. حداکثر عرض این کاغذها بین 52 تا 75 سانتی متر بوده و نصب آن ها نیز به راحتی، تنها با چسب مخصوص کاغذ دیواری امکان پذیر است. البته نباید کتمان این موضوع شد که در بازار کاغذ دیواری اداری نیز وجود دارد که خصوصیات منحصر به فرد خود را داشته و به نوعی یک محصول تازه وارد در بازار دکوراسیون است.

دیوار پوش

دیوار پوش ها به عنوان یک محصول با قدمت تاریخی فوق العاده معرفی می شوند. از سال 1970، ما شاهد حضور دیوار پوش ها در بازار هستیم. این محصول ابتدا تنها در اماکن تجاری مورد استفاده قرار می گرفت و با گذر زمان به حیطه مسکونی نیز راه پیدا کرد. حداکثر عرض دیوارپوش ها بین 75 تا 140 سانتی متر بوده و برای نصب، نیاز به یک نصاب با تجربه دارند.

تفاوت های کاغذ دیواری و دیوار پوش که از آن ها بی خبرید!

حال که دانستیم کاغذ دیواری یا دیوار پوش چه مشخصاتی را با خود به همراه دارند، در این بخش قصد داریم شما را با تفاوت هایی از این دو محصول آشنا کنیم که قطع به یقین تا به امروز به آن ها توجهی نداشته اید!

مواد سازنده، موردی لازم و اثر گذار به هنگام انتخاب

اولین چیزی که در تفاوت کاغذ دیواری یا دیوارپوش به چشم می خورد، مواد سازنده آن ها است. همان طور که به هنگام خرید ظروف، تفاوت بسیار زیادی بین ظروف چینی و کریستالی وجود دارد، در بین کاغذ دیواری و دیوارپوش نیز به همین صورت است.

کاغذ دیواری ها به هنگام ساخت از مواد اولیه ای بهره می برند که دوام کمتری دارند. در مقابل، دیوارپوش ها دارای مواد اولیه ای هستند که به خودی خود مقاومت بالایی در برابر مواردی مانند ضربات یا تابش نور خورشید دارند. در این بین می بایست به هنگام نحوه تشخیص کاغذ دیواری مرغوب، بررسی دوام آن را در اولویت قرار دهید.

نصب سه ساعتی می خواهید یا سه روزه؟

یکی دیگر از تفاوت هایی که خریداران دیوار پوش و کاغذ دیواری با آن رو به رو می شوند این است تفاوت های زیادی در زمان نصب آن ها وجود دارد. به عنوان مثال، شما به راحتی می توانید به همراه فردی دیگر به نصب کاغذ دیواری روی دیوار مد نظر خود بپردازید، در صورتی که دیوار پوش ها برای نصب، حتما احتیاج به فردی دارند که اولا، در زمینه نصب دارای تجربه بالا باشد و ثانیا، نصب را با کیفیت بسیار بالایی انجام دهد.

محل مد نظرتان نورگیر است، کاغذ دیواری یا دیوار پوش؟ کدام یک مناسب است؟

خانه ها و ساختمان های تجاری معمولا به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که بتوانند در طول روز از حداکثر نور خورشید نهایت استفاده را ببرند. مهم ترین تفاوتی که بین کاغذ دیواری و دیوار پوش وجود دارد این است که کاغذ دیواری مقاومت کمتری در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید از خود نشان می دهد. قطعا شما علاقه ندارید که مهمان با ورود به خانه شما در ابتدا به کاغذ دیواری هایی بر بخورد که رنگ و رو رفته و کهنه شده اند! پس در این رابطه، دیوار پوش ها گزینه بهتری هستند.

ایمنی باید حرف اول را در خانه شما بزند!

قطعا داشتن یک خانه امن در برابر آتش، می تواند زندگی شادتری را برای شما به ارمغان آورد. دیوار پوش ها محصولات غیر قابل اشتعال بوده، در صورتی که کاغذ دیواری ها به سادگی آتش می گیرند. شما می توانید از دیوار پوش های فایبرگلاس که در برابر آتش مقاومت بیشتری را از خود نشان می دهند نیز استفاده کرده و خانه خود را در برابر آتش سوزی، مقاوم کنید.

فردی تنوع پذیر هستید؟ نمی دانید دیوار پوش برایتان مناسب است یا کاغذ دیواری؟

مهم ترین عاملی که هر فرد را ممکن است بین انتخاب دیوار پوش یا کاغذ دیواری سر در گم کند این است که افراد نمی دانند کدام محصول مناسب برای آن ها است و کدام یک امکان تغییرات بیشتر را برایشان فراهم می کند. اگر فردی هستید که همواره به دنبال تنوع می باشید، قطعا کاغذ دیواری برای شما بهترین انتخاب است. به سراغ دیوار پوش ها نروید؛ زیرا هم هزینه بالایی برای شما به همراه دارند و هم زمان زیادی را برای نصب می طلبند.

سخن پایانی

از این که در این مطلب با سپهر دکور همراه بودید، سپاس گزاریم. امیدواریم که پاسخی دقیق به سوال تفاوت دیوار پوش و کاغذ دیواری داده باشیم. در صورت بروز هر گونه سوال در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری یا دیوار پوش، می توانید از کارشناسان مطرح مجموعه ما کمک گرفته و بهترین دکوراسیون را برای خانه یا محل کار خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button