برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین سپهردکور تماس حاصل فرمائید.

برای خرید طرح کاغذ دیواری برای محل کار باید نکات مهمی را مدنظر قرار داد تا بعد از اجرای آن روی دیوار مشکلی پیش نیاید. برای مثال کاغذ دیواری با طرح ساده و یا محو و رنگ ملایم برای اتاق های اداری که کارمند زمان زیادی را در آن سپری می کند مناسب است؛ زیرا در زمان شلوغی یا خلوتی اتاق آرامش خود را حفظ می کند. انتخاب کاغذ دیواری های با طرح شلوغ می تواند برای افراد خسته کننده باشد و فضای اتاق را بسیار شلوغ نشان دهد که باعث کلافگی خواهد شد. استفاده از پوستر دیواری طرح دار در محل کار تنها برای قسمتی از اتاق مناسب است که دید مستقیمی به کاغذ دیواری ندارید و در قسمت پشت سر است. در این حالت پوستر طرح دار فقط در معرض دید ارباب رجوع و مهمان قرار دارد و زیبایی فضای کار را بیشتر می کند.

انواع کاغذ دیواری اداری

امروزه به دلیل تنوع در طرح و رنگ های کاغذ دیواری، تقاضای این محصول برای استفاده در ادارات و سازمان ها نیز افزایش یافته است. در محیط اداری باید شرایط رسمی فضا حفظ شود به همین دلیل برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق ها از کاغذ دیواری ساده یا از کاغذ دیواری های با طرح های محو یا راه راه استفاده می شود. بعضی از شرکت ها برای زیبایی بیشتر و افزایش تاثیرگذاری بر ارباب رجوع اقدام به درج لوگوی سازمان در زمینه کاغذ دیواری می کنند. انواع کاغذ دیواری ایرانی و خارجی در طرح ها، مدل ها و رنگ های متنوع وجود دارد که از لحاظ کیفیت و قیمت با هم متفاوت هستند.

سه نوع کاغذ دیواری ایرانی، چینی و کاغذ دیواری اداری اروپایی به بازار عرضه می شود که از لحاظ کیفیت نوع ایرانی در پایین‌ترین سطح، کاغذ دیواری چینی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب در سطح متوسط و نوع اروپایی این کاغذ دیواری ها قیمت بالاتر و کیفیت بهتری دارند.

انتخاب مناسب ترین کاغذی دیواری اداری

برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت باید از انواع کاغذ دیواری اداری و رسمی استفاده کرد که برای این کار دو راه وجود دارد. روش اول استفاده از کاغذ دیواری های ساده با طرح و رنگ تقریبا خنثی مثل کاغذ یا پوستر دیواری کرم ساده که در بیشتر محیط‌های اداری قابل استفاده است. راه دوم در نظر گرفتن چند نکته ساده برای انتخاب مناسب ترین و بهترین کاغذ دیواری متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. از جمله این نکات می توان به نوع فعالیت شرکت یا سازمان، نوع کاربری هر اتاق یا بخش شرکت، در نظر گرفتن ایده‌ ها و روحیات کارمندان، علامت تجاری، رنگ سازمانی و سایر علائم مورد استفاده در شرکت، اندازه اتاق ها یا سالن های کاری و تعداد و ارتباطات مشتریان و مراجعان اشاره کرد.

طرح ها و مدل های کاغذ دیواری اتاق مدیریت

تم کلی رنگ استفاده شده در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت یکی از معیارهای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری برای شرکت محسوب می شود. متناسب با هر دکوراسیون باید رنگ با هارمونی مشخصی انتخاب شود؛ به همین منظور انواع طرح‌های کاغذ دیواری مدرن، ساده و هندسی وجود دارند و برای دفتر کار کلاسیک یا لاکچری می توان از کاغذ یا پوستر دیواری کلاسیک استفاده کرد.

کاغذ دیواری اداری ساده فضای اتاق را شلوغ نشان نمی دهد و می توان برای طراحی دکوراسیون داخلی آن از تجهیزات و لوازم دکوری استفاده نمود؛ همچنین با وجود کاغذ دیواری ساده امکان نصب نقشه های دیواری و تابلو روی دیواری وجود دارد و به زیبایی فضا کمک می کنند. هر اتاق یا بخش شرکت با توجه به دکوراسیون داخلی که دارد نیاز به استفاده از سبک کاغذ دیواری خاصی است؛ از این رو در مکان هایی که افراد زیادی حضور دارند استفاده از کاغذ دیواری به رنگ نارنجی می تواند باعث ارتقاء رفتارهای اجتماعی شود. همچنین به کارگیری کاغذ و پوستر دیواری به رنگ بنفش در محیط های آموزشی و کاری مناسب است و موجب افزایش خلاقیت می شود.

طرح کاغذ دیواری برای شرکت با رنگ‌های شاد و اشکال هندسی، انرژی کارمندان برای فعالیت در محیط اداری را افزایش می دهد و باعث تحول در این فضا می گردد. همچنین برای افزایش راندمان کاری و ایجاد فضای کاری شاد و سرزنده می توان از پوستر دیواری تصویری با طرح طبیعت استفاده کرد.

اهمیت استفاده از کاغذ دیواری اداری

کاغذ و پوستر دیواری از محصولات مفید و کارآمدی برای پوشیدن دیوارهای دارای نقص هستند؛ همچنین این کاغذ دیواری ها می تواند فضای اتاق‌ها را بسیار دلچسب و زیبا جلوه دهند. همان طور که اشاره شد باید انتخاب کاغذ دیواری اداری متناسب با شرایط و فضای کاری انجام شود. مهم‌ترین عامل برای انتخاب بهترین طرح کاغذ دیواری برای شرکت طرح و مدلی از کاغذ دیواری است که بتواند باعث افزایش راندمان کاری کارکنان شود و محیطی پویا و فعال را ایجاد نماید. کاغذ دیواری‌های اداری فاقد هر گونه کثیف کاری و بوی رنگ شیمیایی اذیت کننده هستند؛ از این رو یکی از مزایای مهم استفاده از کاغذ دیواری اتاق مدیریت و سایر فضاهای اداری است.

نکات قبل از نصب کاغذ دیواری اداری

یکی از فاکتورها برای استفاده از کاغذ دیواری اداری برای محیط های کاری، نصب سریع و راحت این کاغذ دیواری ها است. این عامل مورد توجه بسیاری از سازمان و شرکت ها برای طراحی دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. قبل از انتخاب کاغذ دیواری اداری باید طرح و رنگ آن را هماهنگ با رنگ و طرح مبلمان و میز و صندلی اداری در نظر گرفت. معمولا برای ایجاد جذابیت بیشتر در فضای اداری، کاغذ دیواری اداری را با رنگ پارکت لمینت کف اتاق ست می کنند.

جمع بندی

به طور کلی استفاده از کاغذ دیواری اداری در یک سازمان یا شرکت امر ضروری محسوب می شود؛ زیرا زیبایی محیط کاری یک عامل و تاثیرگذار در بازدهی و افزایش کارایی کارکنان به شمار می رود. در این صورت ایجاد محیطی چشم نواز و با طراحی داخلی شیک می تواند عملکرد را تا حد زیادی افزایش دهد.

بالا Call Now Button