بهترین پرده برای بالکن

بالکن یک فضای خصوصی در بسیاری از منازل و آپارتمان ها است که معمولا کاربرد زیادی دارد. از این فضا می توانید برای استراحت، قرار دادن وسایل و دریافت نور استفاده کنید. بهتر است برای کنترل نور ورودی به این بخش و همچنین تنظیم میزان حریم خصوصی از پرده های مناسب باالکن استفاده کنید تا کارایی آن را  چندین برابر کنید.

انواع پرده برای بالکن

انتخاب نوع پرده مناسب برای بالکن به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال یکی از فاکتورهایی که برای خیلی از افراد حائز اهمیت است سطح حریم خصوصی مورد نظر افراد است. اگر به دنبال حداکثر حریم خصوصی هستید، پرده های ضخیم و مات مانند پرده های زبرا یا پرده های شید رول را انتخاب کنید. اگر حریم خصوصی کمتری مورد نظر شماست، می توانید از پرده های نازک تر مانند حریر یا پرده های توری استفاده کنید.

میزان کنترل نور نیز دیگر عاملی است که باید در تهیه پرده به آن دقت کنید. اگر می خواهید نور خورشید را مسدود کنید، پرده های ضخیم و مات مناسب هستند، اما اگر فقط می خواهید نور خورشید را فیلتر کنید، می توانید از پرده های نازک تر استفاده کنید.

پس از توجه به این دو مورد سبک دکوراسیون بیرونی و حتی داخلی فضای مورد نظر شما نیز در تعیین نوع پرده تاثیر گذار است. شما باید پرده ای را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد.

جنس متریال به کار رفته در ساخت پرده مناسب بالکن هم باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. پرده های مناسب تراس را از ماده ای انتخاب کنید که در برابر آب و هوا مقاوم باشد و به راحتی تمیز شود.

پرده بامبو

پرده بامبو انتخابی محبوب به عنوان پرده برای تراس بالکن است زیرا مزایای متعددی را به همراه دارد. یکی از آن ها زیبایی طبیعی این پرده است. پرده های بامبو از مواد طبیعی ساخته شده اند که ظاهری گرم و زیبا به تراس یا بالکن شما می بخشند. بامبو طیف رنگی متنوعی دارد، از قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره، که می توانید آن را با دکوراسیون بیرونی خود هماهنگ کنید. از طرفی با استفاده از این پرده می توانید حریم خصوصی مناسبی را برای تراس یا بالکن خود ایجاد کنید و در عین حال به نور خورشید و هوا اجازه عبور دهید. این ویژگی آن ها را برای تراس هایی که در مناطق پرجمعیت قرار دارند یا برای کسانی که می خواهند از حریم خصوصی خود در فضای باز لذت ببرند، ایده آل می کند.

پرده های بامبو بهترین گزینه برای ایجاد سایه هستند، روزهای گرم و آفتابی یا زمانی که می خواهید سایه ای ایجاد کنید، مطمئنا آن ها را بسیار مفید الفایده خواهید دید.

دیگر مزیت پرده که آن را به بهترین پرده برای بالکن تبدیل می کند این است که آن ها در برابر آب و هوا دوام بالایی دارند و می توانند در برابر باران، برف و نور خورشید مقاومت کنند. از طرفی برای تمیز کردن پرده های بامبو تنها به یک پارچه مرطوب نیاز دارید.

پرده برای تراس

پرده زبرا

پرده های زبرا، که به عنوان پرده های دو منظوره نیز شناخته می شوند، نوعی پرده هستند که از نوارهای متناوب پارچه شفاف و مات تشکیل شده اند. این نوارها به گونه ای تنظیم می شوند که با چرخاندن یک مکانیزم، می توانید میزان نور ورودی به اتاق را کنترل کنید.

پرده های زبرا به شما این امکان را می دهد که میزان نور ورودی به تراس را به طور دقیق کنترل کنید. با تنظیم زاویه نوارها، می توانید نور را به طور کامل مسدود کنید، نور را فیلتر کنید یا اجازه دهید نور به طور کامل عبور کند. این امر پرده زبرا را برای استفاده در تراس هایی که به نور خورشید زیادی نیاز دارند یا برای زمانی که می خواهید حریم خصوصی را افزایش دهید، ایده آل می کند. از طرفی این پرده ها در طیف گسترده ای از رنگ ها، طرح ها و جنس ها موجود هستند، بنابراین می توانید پرده ای را پیدا کنید که کاملاً با دکوراسیون بیرونی شما مطابقت داشته باشد و ظاهری مدرن و شیک به تراس شما ببخشند.

این پرده ها از جنس هایی ساخته شده اند که در برابر آب و هوا مقاوم هستند و می توانند در برابر نور خورشید، باران و باد شدید طاقت بیاورند. به علاوه آن ها را می توان به راحتی با یک پارچه مرطوب تمیز کرد. این نوع پرده ها می توانند از مبلمان و دکوراسیون تراس شما در برابر اشعه مضر UV محافظت کنند و این خصوصیت آن ها را به بهترین پرده بالکن تبدیل کرده است. از طرفی آن ها به آسانی نصب می شوند و می توانید به راحتی آنها را خودتان نصب کنید.

پرده رومن

پرده های رومن نوعی پرده هستند که از تکه های پارچه ای صاف یا طرح دار  ساخته شده اند که به صورت افقی چین خورده اند. این پرده ها با استفاده از یک مکانیزم بالا و پایین می شوند و می توانند ظاهری شیک و کلاسیک به تراس شما اضافه کنند.

پرده رومن جمع و جور است و فضای کمی اشغال می کند، به خصوص زمانی که بالا رفته باشد. این امر آنها را برای تراس ها یا بالکن های کوچک ایده آل می کند. تمیز کردن پرده هایی که در تراس استفاده می شوند موضوع مهمی است. پرده مناسب بالکن باید به راحتی تمیز شود و این نکته در مورد پرده های رومن صادق است این پرده ها را می توان به راحتی با جاروبرقی یا یک پارچه مرطوب تمیز کرد. علاوه بر این در مقایسه با برخی از انواع دیگر پرده ها، قیمت مناسبی دارند. آن ها می توانند به شما در حفظ دمای تراس یا بالکن در زمستان کمک کنند و از مبلمان و دکوراسیون تراس یا بالکن شما در برابر اشعه مضر UV محافظت کنند

بهترین پرده بالکن

پرده کرکره ای

پرده های کرکره ای، که به عنوان پرده های ونیزی نیز شناخته می شوند، نوعی پرده هستند که از نوارهای افقی باریکی از جنس فلز، چوب یا پلاستیک ساخته شده اند. این نوارها را می توان با چرخاندن یک میله یا زنجیر تنظیم کرد تا میزان نور ورودی به اتاق را کنترل کنید. پرده های کرکره ای از جنس فلز یا پلاستیک هستند در برابر آب و هوا مقاوم می باشند و برای استفاده در فضای باز جز گزینه های مناسبند. آن ها را می توان به راحتی با یک پارچه مرطوب تمیز کرد.

پرده کرکره ای به شما این امکان را می دهد که میزان نور ورودی به تراس را به طور دقیق کنترل کنید. با تنظیم زاویه نوارها، می توانید نور به اندازه ای که می خواهید تنظیم کنید. این موضوع پرده های کرکره ای را برای استفاده در تراس هایی که به نور خورشید زیادی نیاز دارند یا برای زمانی که می خواهید حریم خصوصی را افزایش دهید، ایده آل می کند. بهترین پرده بالکن از نوع کرکره ای از جنس های مختلفی مانند آلومینیوم، چوب و PVC ساخته شده اند که در برابر آب و هوا مقاوم هستند و می توانند در برابر نور خورشید، باران و باد شدید طاقت بیاورند. برای تمیز کردن آن ها نیز یک دستمال مرطوب کفایت می کند.

پرده پانچ

پرده های پانچ، که به پرده های ساده یا پرده های چشمی نیز معروف هستند، انتخابی محبوب برای بالکن ها می باشند.آن ها ظاهری ساده و ظریف به بالکن شما می بخشند و می توانند به فضای شما حس سبکی و هوای مطبوع و همچنین زیبایی مدرن را اضافه کنند.این پرده ها  در ضخامت های مختلف برای تنظیم میزان نور ورودی قابل سفارش و خریداری هستند. آن ها قادرند حریم خصوصی را در تراس شما، به خصوص زمانی که بسته باشند، ایجاد کنند.

از طرفی  در طیف گسترده ای از رنگ ها، طرح ها و جنس ها برای مطابقت با دکوراسیون شما موجود هستند و قیمتی مناسب در مقایسه با سایر پرده های بیرونی دارند. این پرده ها را می توانید در گروه بهترین پرده برای بالکن دسته بندی کنید زیرا برای تمیز کردن آن ها می توانید  به راحتی با ماشین لباسشویی بشویدشان.

بهترین پرده برای در بالکن

پرده حریر

پرده‌های حریر انتخابی محبوب برای بالکن‌ها هستند زیرا ظاهری ظریف به فضا می‌بخشند. این پرده‌ها از پارچه نازک و شفافی ساخته شده‌اند که نور را فیلتر می‌کنند و حریم خصوصی مختصری ایجاد می‌کنند. پرده‌های حریر برای بالکن‌هایی که نور خورشید زیادی دریافت می‌کنند ایده‌آل هستند، زیرا به شما کمک می‌کنند تا از گرم شدن بیش از حد فضای داخلی بالکن جلوگیری کنید.

پرده شید: مدرن ترین پرده برای درب ورودی تراس

برخلاف پرده‌های سنتی که می‌توانند فضای تراس را بسته و خفه نشان دهند، پرده‌های شید ظاهری تمیز و مینیمال دارند که به حفظ حس باز و مطبوع تراس کمک می‌کند. این پرده‌ها در تنظیم میزان نور خورشید که وارد تراس می‌شود بسیار موثر هستند. این امر برای ایجاد فضایی راحت در گرمای روز و همچنین محافظت از مبلمان و کف تراس در برابر نور خورشید مفید است.

بسیاری از پرده‌ شیدرول از جنس‌هایی ساخته شده‌ است که در برابر آب و هوا مقاوم هستند و می‌توان از آنها در فضای باز استفاده کرد. این نوع پرده‌ها در برابر از دست دادن رنگ و رو در برابر نور خورشید، کپک زدن و خوردگی ناشی از رطوبت مقاوم هستند. همچنین آن ها در طیف گسترده‌ای از جنس‌ها، رنگ‌ها و طرح‌ها موجود هستند، که به شما این امکان را می‌دهد تا پرده‌ای را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون تراستان مطابقت داشته باشد.

بهترین پرده برای بالکن

پرده برای بالکن شیشه ای

بالکن های شیشه ای از پوششی از جنس شیشه ساخته شده اند که برای محصور کردن و محافظت از بالکن یا تراس شما نصب می‌شود. این نوع بالکن‌ها  معمولاً از شیشه‌های سکوریت ساخته شده‌اند که بسیار مقاوم و ایمن هستند و می‌توانند در برابر ضربه و شکستگی  تحمل بالایی داشته باشند. بالکن‌های شیشه‌ای مزایای زیادی دارند، از جمله افزایش فضای قابل استفاده، بهبود کارایی انرژی، کاهش صدا و افزایش امنیت. با این حال، در برخی موارد، ممکن است بخواهید برای بالکن شیشه‌ای خود پرده نصب کنید.

انواع مختلفی از پرده‌ها وجود دارد که می‌توانید برای بالکن شیشه‌ای خود استفاده کنید، از جمله:

پرده‌های عمودی

پرده‌های عمودی گزینه محبوبی برای بالکن‌های شیشه‌ای هستند زیرا استفاده و نگهداری از آنها آسان است و در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و طرح‌ها موجود هستند.

پرده‌های زنبوری

این نوع پرده از لایه‌های پارچه‌ای تشکیل شده است که روی هم قرار می‌گیرند. پرده‌های زنبوری گزینه خوبی برای کنترل نور هستند زیرا می‌توان آنها را برای مسدود کردن کامل نور خورشید یا ایجاد نور طبیعی تنظیم کرد.

پرده‌های رولی

این نوع پرده از یک تکه پارچه تشکیل شده است که از بالا به پایین آویزان می‌شود و می‌توان آن را با استفاده از یک مکانیزم رول کرد. پرده‌های رولی گزینه خوبی برای فضای صرفه‌جویی هستند زیرا هنگامی که از آنها استفاده نمی‌شود می‌توان آنها را جمع کرد.

پرده مناسب بالکن

بهترین پرده برای در بالکن

پرده‌های شید یا پرده‌های رولی گزینه‌های خوبی برای بالکن هایی با درب کوچک هستند زیرا فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. همچنین اگر درب بالکن شما کشویی است، باز هم پرده‌های شید یا پرده‌های رولی بهترین پرده برای در بالکن هستند زیرا می‌توان آنها را به راحتی در مسیر درب حرکت داد.

جنس مناسب پرده برای بالکن

جنس مناسب پرده برای بالکن به گونه ای است که در برابر باران، برف و نور خورشید مقاوم باشد. پرده های ساخته شده از مواد مصنوعی مانند پلی استر یا وینیل معمولاً بادوام ترین انواع پرده برای این فضاها هستند. همچنین برخی از پرده ها از مواد ظریفی ساخته شده اند که به تمیزکاری و نگهداری منظم نیاز دارند و بهتر است جنسی که انتخاب می کنید اینگونه نباشد. برای مثال پلی استر یک ماده مصنوعی بادوام و همه کاره است که به راحتی تمیز می شود. پرده های پلی استر در طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها موجود هستند و می توانند در برابر کم رنگ شدن و از دست دادن کیفیت در برابر نور خورشید مقاومت کنند.

از طرفی وینیل یک ماده مصنوعی ضد آب است که برای بالکن ها مناسب است. پرده های وینیل نیز به راحتی تمیز می شوند. بامبو یک ماده طبیعی است که ظاهری گرم و زیبا به بالکن شما می بخشد. پرده های بامبو در برابر آب و هوا مقاوم هستند و می توانند حریم خصوصی مناسبی را ایجاد کنند. کتان هم یک ماده طبیعی است که ظاهری شیک و کلاسیک به بالکن شما می بخشد. پرده های کتان به راحتی تنفس می کنند و می توانند نور را فیلتر کنند.

در نهایت باید بگوییم جنس پرده برای تراس می تواند پشم باشد. پشم یک ماده طبیعی است که گرم و نرم است و برای بالکن های سرپوشیده مناسب است. پرده های پشمی می توانند حریم خصوصی زیادی را ایجاد کنند و به فضای داخلی بالکن شما گرما اضافه کنند.

سخن آخر

پرده مناسب برای بالکن، باید بتواند میزان نور ورودی به این بخش از ساختمان را تنظیم کند و از طرفی مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی داشته باشد. همچنین این بخش از فضا در دکوراسیون خارجی ساختمان ها نیز تاثیر گذار است و باید بتوانید پرده ای برای آن انتخاب کنید که از نظر ظاهری نیز جلوه مناسبی به آن بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button