نقش پرده در دکوراسیون داخلی

تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی

نقش پرده در دکوراسیون داخلی چیست؟ پرده یک عنصر مهم در دکوراسیون داخلی است. دکوراسیون داخلی بدون پرده یک چیدمان ناقص به شمار می رود. این جز از دکوراسیون علاوه بر اینکه یک کالای تزیینی محسوب می شود، کمک می کند خانه به محیط دنج تری تبدیل شود. مهم تر از همه پرده ما را از دست نگاه های مزاحم در امان نگه می دارد. در این مقاله، نقش انواع پرده را در بخش های مختلف دکوراسیون بررسی می کنیم.

نقش پرده در دکوراسیون داخلی

تا زمانی که خانه، خالی از اثاث است مانند یک بوم نقاشی خالی می ماند. زمانی که هرکدام از وسایل را اضافه می شود دکوراسیون خانه شکل جدیدی به خود می گیرد. همانند نقش رنگ در دکوراسیون داخلی، تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی بسیار پررنگ است. پرده عنصری است که در تمام قسمت های خانه از اتاق خواب گرفته تا آشپزخانه و پذیرایی استفاده می شود و در هر بخش به‌گونه‌ای متفاوت مشکل را حل می کند. اگر علاقه‌مند هستید با نقش پرده در پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه شوید ادامه مطلب را از دست ندهید

تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی پذیرایی

نقش پرده در پذیرایی

پذیرایی، بخش مرکزی خانه است. زمانی که شخصی پا در خانه ما می گذارد اولین جایی که توجهش را جلب می کند سالن پذیرایی است، بنابراین چیدمان سالن پذیرایی بسیار مهم است. در بخش پذیرایی نقش پرده در دکوراسیون داخلی بسیار مهم بدانید. نبود پرده باعث می شود سالن پذیرایی، خالی به نظر بیاید یا نور به طور کامل به خانه بتابد و افراد ساکن خانه اشعه مضر خورشید را دریافت کنند و وسایل دیگر مانند مبل و فرش تغییر رنگ پیدا کنند.

هرچقدر پرده ای که برای سالن پذیرایی نصب می کنید درست تر انتخاب شده باشد دکوراسیون داخلی پذیرایی دلپذیر تر خواهد بود. برای اینکه یک دکوراسیون اصولی و شیک داشته باشید باید بدانید چه پرده‌ای مخصوص سالن پذیرایی است و چه پرده ای نباید در آنجا استفاده شود. اگر سبک پذیرایی شما کلاسیک است باید از پرده زینتی مانند پرده های حریر و والان دار که نمایه اشرافی دارند استفاده کنید. اگر سبک دکوراسیون شما نه کلاسیک است و نه مدرن و در دسته دکوراسیون نئوکلاسیک قرار می گیرد باید از پرده های زینتی اما ساده تر و بدون والان استفاده کنید.

اما اگر به دکوراسیون مدرن علاقه مند هستید، می توانید از پرده رومن برای پذیرایی استفاده کنید. پرده رومن ظاهر بسیار زیبایی دارد و مانع ورود نور بیش از حد می شود. از همه مهم تر پرده رومن شست و شو آسانی دارد و می توانید آن را داخل لباسشویی بیندازید.

تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

نقش پرده در اتاق خواب

نقش پرده در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کمتر از نقش پرده در پذیرایی نیست. اتاق خواب مکانی است برای استراحت و ریکاوری، به همین دلیل خصوصی ترین بخش خانه نیز شناخته می شود. استفاده از پرده در اتاق خواب کمک می کند حریم خصوصی ما حفظ شود؛ اما همه پرده ها برای اتاق خواب مناسب نیستند و نمی توانند برای ما حریم خصوصی ایجاد کنند به طور مثال پرده حریر امکان دید از بیرون را دارد اما پرده اتاق خواب های دیگری وجود دارند که می تواند به طور کامل جلوی دید افراد بیرون از خانه را بگیرند.

یکی از پرده های مخصوص اتاق خواب، پرده شیدرول است. جنس پارچه ای که در این نوع پرده استفاده می شود به طور کامل مانع دید می شود. این پرده به صورت عمودی باز و بسته می شود و شما می توانید تا اندازه دلخواه آن را باز کنید. پرده های شیدرول نسبت به سایر پرده ها قیمت مناسبی را دارند. مدل دیگری که برای اتاق خواب می توانید استفاده کنید پرده اسکرین است. این پرده از نظر ظاهری به پرده شیدرول شباهت دارد اما در جنس پارچه با پرده شیدرول تفاوت دارد. پارچه پرده اسکرین به طور معمول کمی شفاف تر است و می تواند اشعه های مضر خورشید را فیلتر کند.

آخرین پرده پیشنهادی برای اتاق خواب پرده شب و روز است. این مدل پرده، ترکیبی از پرده سان اسکرین و شیدرول است. هر کدام از این دو لایه پرده به صورت جدا از هم حرکت می کنند. در هنگام روز می توانید با استفاده از لایه شفاف تر از نور طبیعی بهره شوید و در شب با استفاده از لایه پشتی مانع دید افراد بیرون از خانه شوید.

تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نقش پرده در آشپزخانه

آشپزخانه محلی است که در آن پخت و پز انجام می شود و نیاز به تهویه دارد. وجود یک پنجره و یک پرده در آشپزخانه الزامی است. تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی آشپزخانه فقط مربوط جنبه تزیینی نیست. یک زن خانه دار بیشترین زمان خود را در آشپزخانه سپری می کند، بنابراین فضای آشپزخانه نباید تاریک و دلگیر باشد. استفاده از پرده ای که به طور کامل نور را مسدود نمی کند، باعث می شود آشپزخانه به محیط دلباز تری تبدیل شود.

برای آشپزخانه پرده زبرا بسیار کاربردی است. این پرده به گونه ای طراحی شده که حتی در زمانی که به طور کامل باز است می تواند نور را از خود عبور دهد. پرده های زبرا در تنوع رنگی بالایی تولید می شوند و دست شما در انتخاب باز است.

مدل دیگری که می توانید از آن استفاده کنید پرده بامبو است. پرده بامبو برای پنجره آشپزخانه ای که از بیرون دید دارد بسیار مناسب است و به طور کامل دید از بیرون را کور می کند. مورد بعدی که در خصوص پرده آشپزخانه مهم است، نحوه شست و شو پرده آشپزخانه است. در آشپزخانه پخت و پز زیاد انجام می شود و روی وسایل آشپزخانه چربی می نشیند بنابراین پرده آشپزخانه باید شست و شو آسانی داشته باشد. پرده بامبو از آن دسته پرده ها است که شست و شو بسیار آسانی دارد و شما با یک دستمال نمدار می توانید آن را تمییز کنید.

تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی اداری

نقش پرده در محیط اداری

محیط اداری نباید خسته کننده باشد و کارکنان در زمان کار باید در آنجا احساس راحتی داشنه باشند. نقش پرده در دکوراسیون داخلی محیط اداری بسیار کلیدی است. یکی از المان هایی که اسباب راحتی را برای کارمندان فراهم می کند پرده اداری است. پرده اداری جلوی بازتاب نور را می گیرد و مانیتور ها را برای کارکنان بهتر نمایش می دهد.

استفاده از پرده ها در محیط اداری، باعث بالا رفتن تمرکز افراد می شود و دید افراد از سایر اتاق ها مسدود می شود. پرده ها همچنین می توانند هزینه های یک سازمان را کاهش دهند و جلوی خروج انرژی را بگیرند. انواع مدل های مختلف پرده وجود دارند که می توان از آن ها برای محیط اداری استفاده کرد. مهم آن است که پرده اداری که انتخاب می کنیم مشخصه های بالا را داشته باشد.

یکی از پرده هایی که برای دفترکار بسیار کاربردی است پرده لورداپه است. پرده لورداپه همان پرده کرکره ای های عمودی قدیمی است با این تفاوت که امکان چاپ لوگو بر روی خود را دارد. پرده لورداپه می تواند هم به طور کامل جلوی ورود نور را بگیرد و هم با تنظیم نوار ها نور را از خود عبور دهد و فضا را روشن کند.

مدل پرده دیگری که برای محیط اداری خیلی استفاده می شود پرده زبرا است. این مدل پرده کارایی مشابه با پرده کرکره ای دارد، هم می تواند کامل جلوی ورود نور را بگیرد و هم می تواند مقداری نور را از خود عبور دهد. از پرده زبرا برای دفاتر کاری با دکوراسیون مدرن استفاده می شود. مدل دیگری که امروزه شاهد استفاده آن در محیط های اداری هستیم، پرده کرکره ای است. پرده کرکره ای ها طول عمر بالایی دارند تا سالیان سال برای شما می مانند و نیاز به جایگزینی پیدا نمی کنند همچنین برای تمییز کردن زمان کمتری از شما می بردند.

اگر برای دفترکار خود به دنبال یک پرده همه چی تمام هستید پرده سیلوئت نیاز شما را به طور کامل رفع خواهد کرد. این پرده مدل پیشرفته تر پرده زبرا است. در پرده سیلوئت این امکان وجود دارد نور ورودی را با اندازه دقیق تری تنظیم کنید. نوار های استفاده شده در سیلوئت باریک تر از پرده زبرا است و از نظر ظاهری ظرافت بیشتری دارد.

تاثیر پرده در دکوراسیون داخلی حمام

نقش پرده در حمام و سرویس بهداشتی

پرده حمام یا پرده چاپی یک پرده کاربردی است. این مدل پرده علاوه بر اینکه به زیبا سازی فضا کمک می‌کند، بسیار مشکل‌گشا است. اگر حمام کوچکی دارید پرده حمام، حسابی به کار شما می آید. نقش پرده در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی به عنوان جدا کننده حمام و سرویس بهداشتی است. پرده حمام مانع خیس شدن سایر قسمت ها می شود. به طور کلی اضافه کردن پرده حمام نظم بیشتری به این فضا می دهد و کمک می کند نظافت این فضا بهتر رعایت شود.

جمع بندی

پرده یکی از المان های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی است و در بسیاری از فضاها تاثیر گذار است. چه در دکوراسیون دفتر کار مدیریت چه در آشپزخانه و اتاق خواب پرده را می توان زیبایی خاصی به فضا دهد. پیشنهاد می شود در هنگام طراحی از طراح خود بخواهید به پرده اهمیت بیشتری دهد و از پرده های مدرن و مکانیزه استفاده کند تا در کنار زیبایی، کارایی مناسبی هم داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که ست کردن پرده با سایر المان های فضا جلوه خاصی دارد که نمی توان از آن گذشت. از این رو ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی را جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button