بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

رنگ ها نقش مهمی در زندگی ما دارند. ما در طول روز در هنگام خرید بسیاری از وسایل رنگ آن را مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانیم بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل خودمان را داشته باشیم. رنگ ها با قرار گرفتن در کنار هم یک ترکیب رنگی ایجاد می کنند؛ اما بعضی از ترکیب رنگ ها کنار هم زیبا تر و اصولی تر هستند. ما در این مقاله به معرفی بهترین ترکیب رنگی در دکوراسیون می پردازیم، برای آشنایی با جذاب ترین پالت های رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی با ما همراه باشید.

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی عوامل مختلفی، مانند سن و سال افراد، سبک طراحی که می تواند دکوراسیون مدرن باشد یا دکوراسیون کلاسیک، اندازه خانه، جنسیت افراد و علاقه‌مندی ‌شان در نظر گرفته می شود. درنتیجه یگانه ترکیب رنگی وجود ندارد که به عنوان بهترین ترکیب رنگ شناخته شود و شما از انواع ترکیب های رنگی می توانید در دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

معماران داخلی در هنگام طراحی از رنگ ها برای بزرگ یا کوچک نشان دادن فضا استفاده می کنند. رنگ های روشن معمولا باعث می شوند فضا بزرگتر به نظر بیاید و رنگ ها تیره تاثیر عکس دارند. رنگ ها تاثیرات مهم تر دیگری هم دارند که اهمیت انتخاب در ترکیب رنگ دکوراسیون خانه را پر رنگ می کند و این تاثیر روانی رنگ ها است.

 این رنگ ها هستند یک فضا را شاد یا غمگین می کنند، حضور یافتن در یک اتاق با رنگ های شاد حال ما را خوب می کند و بودن در یک اتاق با رنگ های دلگیر روحیه ما را می کشد. این تاثیر رنگ در کوراسیون داخلی است که باعث می شود ما احساسات مختلف را تجربه می کنیم. در ادامه تاثیر روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی را بررسی می کنیم.

تاثیر روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی

همان طور که در پاراگراف قبل گفتیم رنگ ها نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارند و می توانند بر روی احساسات ما تاثیر بگذارند. روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی می گوید هر رنگ اثر منحصر به فردی بر روی بدن، ذهن و رفتار انسان می گذارد. به عنوان مثال رنگ آبی باعث آرامش روحی می شود؛ و رنگ زرد روحیه را مثبت می کند. طراحان داخلی در انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون منزل علاوه بر جنبه ی زیبایی اثر روانی هر رنگ را در نظر می گیرند و با استفاده از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی یک رنگ را انتخاب می کنند.

قوانین ترکیب رنگ در دوراسیون داخلی

استفاده از یک رنگ به تنهایی در دکوراسیون داخلی ظاهر خانه را یکنواخت و کسل کننده می کند. ما نیاز داریم از ترکیبی از رنگ ها استفاده کنیم. برای اینکه رنگ ها کنار هم جذاب تر به نظر برسند بهتر است بر اساس قوانین رنگ آن ها را کنار هم قرار دهیم. برای اینکه بتوانید از این قوانین استفاده کنید ابتدا شما را جایگاه هر رنگ آشنا می کنیم.

بر اساس چرخه رنگ، رنگ های آبی، زرد، قرمز سه رنگ اصلی هستند و رنگ های نارنجی، سبز، بنفش رنگ های ثانویه هستند و رنگی مانند قهوه ای از ترکیب رنگ اصلی با رنگ فرعی ساخته می شوند. رنگ ها جدا از جایگاه بر اثر دما هم دسته بندی می شوند رنگ های آبی و بنفش سرد هستند و رنگ های قرمز و زرد گرم هستند.

قانون 10-30-60

بر اساس قانون 10-30-60 شما باید 60 درصد فضا را به رنگ اصلی خود اختصاص دهید. 30 درصد فضا را از یک رنگ دیگر اختصاص دهید و 10 درصد هم برای یک رنگ ثانویه باقی بگذارید. به طور مثال بخش عمده خانه را دیوار ها و کفپوش تشکیل می دهند این 60 درصد شامل دیوار ها و انواع کفپوش و سقف می شود. 30 درصد دیگر شامل پرده و مبلمان می شود و 10 آخر می توانید برای وسایل دکوری مانند کوسن در نظر بگیرید.

قانون 110 درصد

افرادی که برای خانه استفاده از تنها سه رنگ را نمی پسندند و می توانند از قانون 110 درصد استفاده کنند. قانون 110 قانون 10-30-60 را می شکند و در آن به جای 3 رنگ در دکوراسیون از 4 رنگ استفاده می شود. بر اساس قانون 110 شما مانند قانون قبلی 60 درصد فضا برای رنگ اصلی در نظر گرفته می شود، 30 درصد فضا به رنگ ثانویه داده می شود و ده درصد رنگ فضا بین دو رنگ دیگر تقسیم می شود.

قانون کروماتیک

در ترکیب رنگ دکوراسیون منزل بر اساس قانون کروماتیک برخلاف دو قاعده قبلی از یک رنگ و تناژ های متفاوت آن استفاده می شود، به عبارت دیگر شما 60 درصد فضا را به تنالیته خنثی یک رنگ اختصاص می دهید و 30 درصد از تناژ تیره آن رنگ و ده درصد از تناژ روشن آن استفاده می کنید.

قانون ترکیب رنگ 40-60

یکی دیگر از قانون های ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی قانون 40.60 است. قانون 40-60 می گوید شما برای دکوراسیون منزل برای 60 درصد فضا از رنگ گرم استفاده کنید و 40 درصد باقی مانده از یک رنگ مانند سفید استفاده کنید استفاده از این قانون کمک تا شما یک فضای آرامش بخش. ایجاد کنید.

قانون 30-50—5-15

قانون 30-50—5-15 یک قانون برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون منزل است و برای اجرای این قانون کافی است برای 50 درصد فضا از یک رنگ فاقد رنگ یا یک رنگ خنثی مانند سفید استفاده کنید. برای 30 درصد فضا از یک رنگ غالب استفاده کنید. برای جذابیت بیش تر 15 درصد مکان را به رنگ مکمل رنگ اولیه در آورید و 5 درصد فضا را به یک رنگ از تنالیته رنگ غالب اما تیره تر اختصاص دهید.

ترکیب رنگ های زیبا دکوراسیون منزل

با قوانین ترکیب رنگ برای دکوراسیون منزل آشنا شدید؛ و می توانید با توجه به جنسیت و سن و سال و علاقمه مندی هایتان رنگ های مختلف را بدون اینکه با یک طراح داخلی مشورت کنید کنار هم بگذارید و یک ترکیب رنگ زیبا بسازید. ما هم برای کمک به شما در ادامه زیباترین ترکیب های رنگی را معرفی می کنیم.

ترکیب رنگ برای دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ دکوراسیون خانه با ترکیب رنگی که برای محیط اداری استفاده می شود تفاوت دارد. حتی قسمت های مختلف خانه مانند اتاق خواب، آشپزخانه، سالن پذیرایی ترکیب رنگ انواع پرده منزل با هم متفاوت است. برای اتاق خواب معمولا از یک ترکیب رنگ آرامش بخش استفاده می شود و برای اتاق نشیمن از یک ترکیب رنگ گرم استفاده می شود. شما قبل از دکوراسیون باید بدانید از هر رنگ در کجا و کنار چه رنگ هایی استفاده کنید.

ترکیب رنگ سفید در دکوراسیون منزل

سفید یک رنگ خنثی است که اغلب در طراحی داخلی به عنوان رنگ پس زمینه از آن استفاده می شود. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی مانند بوم نقاشی است و شما می توانید از آن در کنار از اغلب رنگ ها استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ های گرم و یک فضای گرم و دنج ایجاد می کند و زمانی که از رنگ سفید در کنار رنگ یک رنگ سرد مانند آبی استفاده کنید فضا را رو به سردی ببرید.

برای ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی سفید می توانید از قانون طلایی 10-30-60 استفاده کنید و در کنار رنگ سفید از دو رنگ دیگر استفاده کنید. این دو رنگ می توانند رنگ های مشکی و قرمز باشند یا رنگ سفید در کنار رنگ طلایی و یا برای جذابیت بیشتر دکوراسیون از دو رنگ مکمل مانند نارنجی و آبی در کنار سفید استفاده کنید و حتی می توانید در کنار رنگ سفید از دو رنگ هم خانواده با درجه روشنی متفاوت مثل خاکستری روشن و خاکستری تیره استفاده کنید.

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی کرم

ترکیب رنگ کرم در دکوراسیون منزل

با استفاده از رنگ کرم در دکوراسیون داخلی می توانید یک دکوراسیون نئوکلاسیک جذاب ایجاد کنید. رنگ کرم هم جزو رنگ های خنثی است و شما می توانید همانند رنگ سفید آن را با انواع رنگ ترکیب کنید. فضایی که در آن رنگ کرم استفاده شده یک فضای آرامش بخش خواهد بود. برای داشتن بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون منزل کرم می توانید از رنگ هایی مثل سبز، مشکی، سفید، خاکستری، طلایی، صورتی در کنار رنگ کرم بهره ببرید.

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی خاکستری

ترکیب رنگ خاکستری در دکوراسیون منزل

رنگ خاکستری یک رنگ محبوب برای طراحان داخلی و صاحب خانه ها است. این رنگ یک ظاهر مدرن به خانه می بخشد و به خاطر خنثی بودن می توانید از آن در کنار رنگ های دیگر استفاده کنید. استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی محدودیت ندارد و شما از آن می توانید در قسمت های مختلف خانه مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه از آن استفاده کنید.

 اگر به ترکیب رنگ خاکستری در دکوراسیون منزل علاقه دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم در کنار رنگ خاکستری از رنگ هایی مانند صورتی، آبی، سبز نارنجی یا قرمز استفاده کنید همچنین اگر یک دکوراسیون آرامش بخش مد نظر شما می توانید از رنگ خاکستری در کنار رنگ های خنثی مانند سفید و مشکی استفاده کنید.

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی قهوه ای

ترکیب رنگ قهوه ای دکوراسیون منزل

قهوه ای یکی از رنگ های است که در طبیعت به وفور یافت می شود. استفاد از رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی فضا را گرم و دنج می کند. بسیاری افراد به استفاده از رنگ قهوه ای در دکوراسیون علاقمند هستند و برخی استفاده از این رنگ را در دکوراسیون را نمی پسندند ما افرادی که به این رنگ علاقه دارند و به دنبال بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون منزل هستند پیشنهاد می کنیم ترکیب رنگ قهوه ای-سبز، قهوه ای- صورتی، قهوه ای- آبی، قهوه ای- سفید -قهوه ای، بژ و قهوه ای- را امتحان کنید قول می دهیم مجذوب این ترکیب شوید.

ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون منزل

 رنگ سبز یک رنگ آرامش‌بخش به شمار می رود. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل انرژی مثبت و آرامش را القا می کند اما استفاده از رنگ سبز به تنهایی باعث می شود فضا یکنواخت و کسل کننده به نظر بیاید بنابراین بهتر از در دکوراسیون این رنگ با رنگ های دیگر ترکیب شود. رنگ سبز یک رنگ اصلی است و به خوبی با رنگ های گرم و سرد تلفیق می شود. بهتر است در کنار رنگ سبز از رنگ هایی مانند قرمز، زرد، آبی، صورتی، سفید، نارنجی، خاکستری، بنفش استفاده کنید.

ترکیب رنگ زرد در دکوراسیون منزل

رنگ زرد یک رنگ انرژی بخش است و استفاده از ترکیب رنگ زرد در دکوراسیون، فضا را شاد و روشن می کند. بسیاری از افراد برای ترکیب رنگ دکوراسیون منزل رنگ زرد را می پسندند. بر اساس رنگ درمانی رنگ زرد به عنوان رنگی که روحیه را بهتر می کند شناخته می شود. شما می توانید قسمتی که دوست دارید بیش تر مورد توجه باشند مانند کاغذ دیواری یا وسایل دکوری خانه شما به رنگ زرد باشد و برای مابقی قسمت های خانه از رنگ خاکستری، کاربنی، سفید و مشکی استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر از این رنگ مقاله رنگ زرد در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آبی

ترکیب رنگ آبی در دکوراسیون داخلی

آبی رنگ مورد علاقه بسیاری از افراد است و ممکن است رنگ مورد علاقه شما هم باشد و دوست داشته باشید بدانید در کنار ترکیب رنگ آبی در دکوراسیون داخلی از چه رنگ هایی استفاده کنید. رنگ آبی جزو رنگ های اصلی و آرامش بخش به شمار می رود و معمولا در اتاق خواب و حمام از این رنگ استفاده می شود. رنگ هایی مانند صورتی، زرد، سفید، قهوه ای، خاکستری، بنفش و نارنجی کمک می کنند رنگ آبی در دکوراسیون داخلی زیباتر جلوه کند.

ترکیب رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

اگر به دنبال یک رنگ جذاب و گرم برای خانه تان هستید رنگ قرمز گزینه ایده آلی برای دکوراسیون است. این رنگ شور و هیجان را بالا می برد، اما زیاد روی در استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی ممکن است باعث شود شما بیشتر عصبانی شوید، بهتر است از این رنگ به تنهایی استفاده نکنید. می توانید ترکیب قرمز-فیروزی، قرمز-سفید-مشکی، قرمز-خاکستری، قرمز-زرد را جایگزین دکوراسیون تک رنگ قرمز کنیدو بهترین ترکیب رنگ منزل را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button