طراحی داخلی دکوراسیون اتاق مدیریت

دکوراسیون اتاق مدیریت

اتاق مدیریت یک محیط رسمی و اداری است. به همین خاطر طراحی دکوراسیون آن باید ساده، متناسب و کاملاً رسمی باشد. با توجه به اینکه مشتریان هنگام ورود به یک مجموعه اداری برای شرکت در جلسات کاری و بستن قرارداد به دفتر مدیریت مراجعه می کنند، احساسی که از آن محیط دریافت می کند می تواند به میزان زیادی روی روابط کاری و تجاری آن ها با شرکت تأثیر داشته باشد؛ بنابراین مدیران شرکت ها بایستی به دکوراسیون دفتر کار مدیریت و نوع طراحی آن توجه ویژه ای داشته باشند و از ایده های مدرن و مناسب برای دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت استفاده کنند.

دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

کار در یک محیط دلنشین و مناسب علاوه بر اینکه روی راندمان کاری مدیران یک شرکت تأثیر مثبتی دارد، متعاقباً می‌تواند روی مشتریان و سایر کارکنان نیز تأثیر داشته باشد و بهره وری را در آن محیط افزایش دهد. برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت به مواردی مانند رنگ مناسب برای اتاق و مبلمان ها، نوع مبلمان اداری، کفپوش و دیوارپوش، نورپردازی، استفاده از قفسه ها و اکسسوری های مناسب توجه می شود. امروزه بیشتر از سبک های مدرن و مینیمال برای طراحی دکوراسیون دفتر مدیریت استفاده می شود. البته انتخاب سبک طراحی و نوع دکوراسیون دفتر مدیریت به شخصیت و روحیه مدیران یک شرکت بستگی دارد و ممکن است سلیقه افراد روی انتخاب سبک های متفاوتی دکوراسیون تأثیر داشته باشد.

کفپوش دکوراسیون اتاق مدیریت

انتخاب کفپوش دکوراسیون اتاق مدیریت از چند نظر اهمیت پیدا می کند.

  • محیط های اداری معمولاً محیط های پر رفت و آمدی هستند به همین خاطر علاوه بر کیفیت و زیبایی ظاهری کفپوش بایستی به دوام و ماندگاری آن نیز توجه شود. در اتاق های مدیریت معمولاً از کفپوش لمینت استفاده می شود. چرا که این کفپوش ها هم زیبایی ظاهری خوبی دارند و هم مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خط و خش دارند.
  • کفپوش مناسب دکوراسیون اتاق مدیریت باید ساده باشد تا با سایر بخش ها هماهنگی داشته باشد. خرید پارکت هم یکی از گزینه های مناسب برای کفپوش دکوراسیون اتاق مدیریت است. انواع پارکت های چوبی یا پارکت لمینت طبیعی در بازار موجود هستند که با توجه به نوع کاربری و سلیقه افراد می توان از هر یک از آن ها استفاده کرد.
  • رنگ پارکت هم باید متناسب با سایر المان های به کار رفته در دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت باشد تا بین پارکت و تمام وسایل اتاق مدیریت هارمونی وجود داشته باشد.
  • کفپوش باید عایق صدا باشد و از هدر رفت انرژی جلوگیری کند.

چیدمان اتاق مدیریت

شاید در ابتدا چیدمان اتاق مدیریت موضوعی ساده و سلیقه ای به نظر برسد؛ اما اگر کمی به این مسئله دقت کنید متوجه می شوید که داشتن چینش صحیح و دکوراسیون مناسب در اتاق مدیریت، می تواند مسئله ی مهمی برای شرکت شما باشد چرا که مدیر عامل حکم نماینده برند شرکت را دارد و در نتیجه باید بهترین فضا را در دفتر خود داشته باشد. بنابراین زمانی که  در مورد طراحی داخلی اداره و چنیش دفتر مدیریت صحبت می شود، باید برنامه ریزی درست و اصولی برای چیدمان اتاق مدیریت داشت.

به طور کلی عوامل زیادی وجود دارد که باید در زمان چیدمان اتاق مدیر عامل به آن توجه کرد. به طور مثال، اگر اتاقی که برای اتاق مدیریت انتخاب کرده اید بزرگ است می توانید با استفاده از وسایلی که در محیط قرار می دهید فضای اتاق را به دو قسمت تقسیم کنید، یک قسمت را برای گفتگو و قسمت دیگر را برای کارهای جدی و فضای اداری اختصاص دهید. برای این که بتوانید این دو قسمت را از هم جدا کنید نیاز به چند مبل یا صندلی دارید. یک دفتر مدیریت، جایی برای کار انفرادی مدیر، مکانی برای جلسات و همچنین مکانی برای برقراری تماس های خصوصی مدیران است که زمان چیدمان باید به تمام این نکات توجه کنید.

کاغذ دیواری دکوراسیون اتاق مدیریت

یکی دیگر از بخش‌های مهم در دکوراسیون اتاق مدیریت، پوشش دیوارها یا رنگ دیوار است. در بسیاری از اتاق های مدیریت از دیوار پوش های چوبی یا کاغذ دیواری اداری استفاده می شود. انتخاب و خرید کاغذ دیواری مناسب به میزان زیادی روی روحیه افراد تأثیر می گذارد و می تواند با ایجاد یک فضای پر نشاط برای کارکنان، اشتیاق آن ها را برای فعالیت بیشتر افزایش دهد و همچنین باعث بهره وری و بالا رفتن راندمان کاری شود.

توجه به رنگ دیوارها و طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت موجب می‌شود تا مراجعه‌کنندگان به این دفتر احساس خوبی داشته باشند. همانطور که می دانید رنگ ها از نظر روانشناختی تأثیر بسیار زیادی روی ذهن افراد دارند، بنابراین استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ ها و طرح های مناسب بسیار کاربردی است. در دنیای امروز مدیران و سرمایه گذاران به اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی پی برده اند. به همین خاطر دقت و وسواس زیادی برای انتخاب سبک دکوراسیون و چیدمان اتاق های مختلف در یک سازمان یا شرکت به خرج می دهند.

 پرده مناسب دکوراسیون اتاق مدیریت

انتخاب پرده مناسب دکوراسیون اتاق مدیریت توسط مدیران و طراحان انجام می شود. انواع مختلف پرده های اداری موجود هستند که هریک از آن ها متناسب با یک نوع سبک طراحی هستند.

  1. اولین نکته برای انتخاب پرده، رنگ پرده است. رنگ پرده باید با سایر وسایل و اکسسوری هایی که در اتاق مدیریت استفاده می شوند هماهنگی داشته باشد. معمولاً برای خرید پرده اداری از رنگ های گرم و تیره استفاده می شود. چراکه رنگ های گرم و خاص نشان دهنده انرژی بالا و پرستیژ ویژه اتاق مدیریت هستند.

 از رنگ‌هایی مانند نارنجی یا زرد روشن و سایر رنگ‌های تند برای پرده های اداری استفاده نمی‌شود. البته توصیه نمی‌کنیم از رنگ های خیلی تیره هم برای انتخاب پرده اتاق مدیریت استفاده کنید. رنگ های خنثی و ترکیب آن ها با سایر رنگ‌های دیگر می‌توانند انتخاب بسیار هوشمندانه برای پرده اتاق مدیریت باشد.

  1. پرده باید به گونه‌ای باشد که میزان نور ورودی به اتاق را کنترل کند و روشنایی ورودی را روی میز و صندلی مدیر متمرکز کند. در گذشته بیشتر از پرده کرکره ای برای اتاق مدیریت استفاده می شد. هنوز هم پرده کرکره ای می‌تواند یکی از بهترین انواع پرده اداری باشد. چرا که سبک های جدید و مدرن آن ها هم تولید شده اند که می توانند علاوه بر کنترل نور مناسب، ظاهر دفتر را شیک و جذاب کنند.
  2. نمونه های مختلفی از پرده اداری مانند پرده سیلوئت، پرده باند و پرده زبرا مناسب محیط های اداری هستند. در اغلب مواقع پرده های اداری دارای ریموت کنترل هستند و مدیر می تواند در مواقع لزوم و یا هنگام حضور میهمانان با استفاده از ریموت پرده ها را باز و بسته کند یا میزان نور ورودی را تنظیم کند.
  3. خواه شما علاقمند به پرده های کلاسیک و پر زرق و برق سلطنتی باشید و خواه علاقمند به انواع مدل پرده های اداری کنترلی باشید، باید علاوه بر در نظر گرفتن سایر بخش های دفتر مدیریت و نوع طراحی دفتر به بودجه و سرمایه خودتان نیز توجه داشته باشید تا بتوانید متناسب با بودجه ای که دارید برای خرید پرده اداری هزینه کنید.

سبک های دکوراسیون اتاق مدیریت

سبک های دکوراسیون اتاق مدیریت متفاوت هستند. برخی از مدیران علاقه دارند که همچنان از سبک های قدیمی و کلاسیک استفاده کنند. سبک های کلاسیک المان های زیادی دارند و با سبک های مدرن متفاوت هستند.

در سبک های مدرن فضای اداری با انواع اکسسوری ها و المان های جذاب پر می شوند، اما سبک های کلاسیک ساده و مینیمال هستند. دکوراسیون نئوکلاسیک ترکیبی از سبک های کلاسیک و مدرن است که می‌تواند با ترکیب المان های مختلف این دو سبک، تمامی سلیقه ها را راضی نگه دارد.

 نکاتی که در طراحی دکوراسیون نئو کلاسیک مورد توجه قرار می‌گیرند باید مطابق با سلیقه مدیر و کارکنان باشد.

 به نورپردازی های اصولی در این سبک توجه ویژه ای می شود.

 از میز صندلی های ساده و مناسب محیط های اداری استفاده می شود.

در این سبک طراحی اتاق مدیریت به هیچ و شلوغ و حوصله سر بر نیست و حس و حال طبیعی و خوبی را به کارکنان و مراجعه کنندگان منتقل می کند.

دکوراسیون سبک مینیمال به طرح ها و رنگ های متنوع اهمیت ویژه می دهد.

در این سبک رنگ آمیزی های شلوغ، استفاده از گلدان های مصنوعی یا استفاده از لوستر های پر زرق و برق و جایی ندارد. چرا که در سبک مینیمال اولین نکته برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت سادگی است.

طراح سعی می‌کند با استفاده از گل های طبیعی و نقاشی های هنری فضایی آرام و گرم ایجاد کند تا بتواند به خوبی این حس را به مشتریان منتقل کند.

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

نورپردازی و نوع لامپ هایی که برای تأمین نور اتاق مدیریت از آن ها استفاده می کنید اهمیت ویژه‌ای دارد. معمولاً در فضاهای اداری از نورپردازی هالوژنی در سقف استفاده می شود. بیشتر دفتر های اداری کوچک برای تأمین روشنایی اتاق علاوه بر نور طبیعی، از لامپ های هالوژنی استفاده می کنند. شما باید برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت متناسب با فضای خود از نورپردازی مناسب و لامپ های مناسب استفاده کنید.

رنگ دیوارها و سایر وسایلی که برای اتاق مدیریت انتخاب می کنید تأثیر زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق دارد. سعی کنید از المان ها و اکسسوری های جذاب و متناسب با فضای اتاق مدیریت استفاده کنید. قرار دادن گلدان های طبیعی، تابلوها و مجسمه هایی که متناسب با فضای کاری شما باشد، می تواند تا حد زیادی روی ذهنیت مشتری تأثیر بگذارد. از کارهای هنری استفاده کنید تا فضا را آرام کنید.

کلام پایانی

دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت نسبت به فضاهای دیگر یک شرکت اهمیت بیشتری دارد. به همین خاطر به کار بردن ایده های خلاقانه و طرح های جذاب به میزان زیادی می‌تواند روی مشتریان تأثیر داشته باشد و باعث جلب اعتماد و رضایت آن ها شود. علاوه بر این طراحی مناسب محیط های اداری می تواند باعث افزایش راندمان کاری و بهره‌وری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button