تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون زرد

رنگ زرد از آن دسته رنگ هایی است که در طبیعت بسیار دیده می شود، گل آفتاب گردان، نور خورشید و لیمو های خوش عطر همگی زرد هستند. رنگ زرد سرشار از انرژی مثبت است. استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی حال ما را خوب می کند. اگر به رنگ زرد علاقه‌مند هستید و می خواهید از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید پیشنهاد می کنیم این مقاله را که به تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون داخلی می پردازد تا انتها مطالعه کنید.

رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

شاید رنگ زرد آن رنگی نباشد که همیشه در انواع دکوراسیون داخلی می بینیم. کسانی که از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنند افرادی هستند که جسارت استفاده از این رنگ را داند و معمولا نتیجه خوبی هم از انتخاب خود می گیرند. برای اینکه یک دکوراسیون داخلی زرد داشته باشید لازم نیست سر تا پای خانه را زرد کنید، شما می توانید یک کاغذ دیواری یا انواع پرده خانه خود را زرد انتخاب کنید.

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

از رنگ زرد می شود در قسمت های مختلف خانه مثل اتاق نشیمن، اتاق بازی و آشپزخانه استفاده کرد. این رنگ یک رنگ شادی بخش است و فضا را گرم و سرشار از انرژی می کند. اگر ساختمانی دارید که نورگیر نیست و دلگیر به نظر می رسد می توانید با استفاده از رنگ زرد فضا را روشن و دلباز کنید.

یکی دیگر از تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون داخلی برای برجسته کردن المان هایی است که مایل هستید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند، به طور مثال یک مبل زرد توجه ها را به سمت مبلمان شما خواهد برد. کسانی که کم انرژی هستند و می خواهند روز خود را پرانرژی شروع کنند. می توانند از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنند. تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است استفاده بیش از حد از رنگ زرد در دکوراسیون توصیه نمی شود چون ممکن است آرامش شما را از بین ببرد.

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

بر اساس روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی هر رنگ اثر منحصر به فردی بر روی خلق و خو ما دارد. یک رنگ می تواند ما را آرام کند، رنگ دیگری می تواند انگیزه ما را بالا برد و رنگی مانند زرد انرژی ما را بالا خواهد برد. از نظر روانشناسی رنگ زرد یک رنگ انرژی دهنده است اما در عین حالا می تواند تحریک پذیری را افزایش دهد و باعث شود شما رفتار های پرخاشگرانه از خود نشان دهد، به همین دلیل است که ما تاکید می کنیم در استفاده از رنگ زرد زیاده روی نکنید.

بهترین ترکیب رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

رنگ های زیادی از جمله طوسی و سورمه ای را می توان با رنگ زرد در دکوراسیون داخلی ست کرد. در ادامه مقاله به طیف های رنگی مختلفی که می توانید با رنگ زرد استفاده کنید  اشاره کرده ایم.

دکوراسیون زرد و سفید

ترکیب رنگ زرد با سفید در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ زرد و سفید در کنار هم یک ترکیب رنگ لطیف در عین حال سرزنده ایجاد می کند. با استفاده از ترکیب رنگ زرد و سفید می توانید یک دکوراسیون مدرن داشته باشید. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی در کنار رنگ زرد علاوه بر اینکه یک ترکیب رنگ شاد ایجاد می کند، فضا را هم بزرگ تر نشان می دهد.

ترکیب زرد و آبی در دکوراسیون

ترکیب رنگ زرد با آبی در دکوراسیون داخلی

 استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون داخلی در کنار رنگ زرد، یک ترکیب رنگ جذاب می سازد. رنگ آبی یک رنگ آرامش بخش است و رنگ زرد یک رنگ سرزنده است، این دو رنگ کنار هم به تعادل می رسند. شما می توانید از این ترکیب رنگ در اتاق نشمین، اتاق خواب استفاده کنید.

ترکیب رنگ زرد و سبز در دکوراسیون

ترکیب رنگ زرد با سبز در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ زرد و سبز یک ترکیب رنگ بهاری است. استفاده از این رنگ سبز در دکوراسیون داخلی در کنار رنگ زرد اتمسفر فضا را مثبت می کند. این دو رنگ همنشینی خوبی با هم دارند. طراحان داخلی برای ایجاد آرامش در خانه از رنگ سبز و برای آوردن انرژی به خانه از رنگ زرد استفاده می کنند.

ترکیب رنگ زرد با صورتی در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ زرد و صورتی یک ترکیب رنگ ملیح است. این ترکیب رنگ، یکی از زیباترین ترکیب های رنگی برای اتاق خواب است. در اتاق خواب زرد و صورتی شما به ندرت غمگین می شوید. اگر می خواهید یک اتاق خواب شیک داشته باشید حتما از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی در کنار رنگ زرد استفاده کنید.

ترکیب رنگ زرد با مشکی در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی به جسارت احتیاج دارد. زمانی که از رنگ زرد در کنار سیاه استفاده می شود جسارتی دو چندان بکار می رود. این ترکیب رنگی یک فضای با شکوه ایجاد می کند. شما می توانید از رنگ سیاه در دکوراسیون داخلی همراه با رنگ زرد در اتاق مدیریت، بخشی از اتاق نشمین یا اتاق مطالعه استفاده کنید.

ترکیب دکوراسیون زرد و طوسی

ترکیب رنگ زرد با طوسی در دکوراسیون داخلی

رنگ طوسی یک رنگ خنثی است و بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی را با رنگ زرد دارد. استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی فراوان دیده می شود. شما می توانید از رنگ زرد در کنار رنگ طوسی استفاده کنید. خنثی بودن رنگ خاکستری از تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون داخلی و زنندگی آن کم می کند و رنگ زرد به یک فضای خاکستری روح می بخشد. از این ترکیب رنگی در اتاق کودک و اتاق نشمین می توانید استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم رنگ غالب خود را خاکستری انتخاب کنید و المان هایی مانند تابلو و پوستر کودک زرد باشد.

ترکیب زرد و قرمز در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ زرد با قرمز در دکوراسیون داخلی

رنگ زرد و قرمز هر دو رنگ های گرم هستند. اگر برایتان مهم است خانه ای که در آن زندگی می کنید گرم و صمیمی به نظر بیاید می توانید از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی در کنار رنگ زرد استفاده کنید.

ترکیب رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی

اگر کم انرژی هستید و برای انجام کار های روزانه انرژی ندارید از ترکیب رنگ زرد و نارنجی استفاده کنید. این ترکیب رنگ علائم افسردگی را از شما دور می کند و شما را سرشار از انرژی و انگیزه می کند. استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی همراه با رنگ زرد برای اتاق مطالعه و اتاق بازی پیشنهاد می شود.

ترکیب رنگ زرد با بنفش در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ زرد و بنفش نه تنها در بین ترکیب رنگ زرد با سایر رنگ ها بی نظیر است بلکه در بین انواع ترکیب رنگی بی نظیر به شمار می رود. این دو رنگ مکمل هستند همین موضوع، زیبایی این ترکیب رنگ را دچار می کند. اگر می خواهید یک فضای شاعرانه و لطیف داشته باشید از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی همراه با زرد استفاده کنید. استفاده از این ترکیب رنگ محدودیت ندارد و از آن می توانید برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده کنید.

ترکیب رنگ زرد با قهوه در دکوراسیون داخلی

به تنهایی استفاده از رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی فضا را کسل کننده و یکنواخت می کند. برای اینکه کمی به فضا هیجان دهید، می توانید از رنگ زرد هم استفاده کنید. رنگ زرد بر تیرگی قهوه غلبه می کند و کمک می کند فضا روشن تر به نظر بیاید.

جمع بندی

در این مقاله با تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون داخلی آشنا شدید. رنگ زرد زیبایی مخصوص به خود را دارد. شما می توانید از طیف های مختلف این رنگ در دکوراسیون استفاده کنید. هر چقدر رنگ زرد به سمت روشنی برود تن آرامش بخشی به خود می گیرد، هر چقدر رنگ زردی که انتخاب می کنید پر رنگ تر باشد فضا پر انرژی تر خواهد بود. اگر نمی‌دانید از کدام ترکیب رنگ برای دکوراسیون خود استفاده کنید، تیم سپهر دکور آماده است ارائه بهترین مشاورره ها را در این زمینه به شما عزیزان بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button