نقش رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

محلی را در نظر بگیرید که قرار است در روز وقت زیادی را در آن بگذرانید، مانند محل کار یا خانه. این مکان باید در شما احساس آرامش و راحتی را بنا کند. از طرفی دیگر، باید این حس را در شما ایجاد کند که از حضور در این مکان خوشحال هستید، نه این که هر لحظه به دنبال فرار از آن باشید! دکوراسیون داخلی، اصلی ترین نقش در بروز این احساسات را دارد. رنگ ها، نوع چینش وسایل و هر آنچه که در این بین وجود دارد، می تواند شما را از حضور در آن مکان خوشحال یا فراری دهد! ما در این مطلب قصد داریم نقش رنگ سفید در دکوراسیون داخلی را با یک دیگر بررسی کنیم. پس اگر طرفدار این رنگ هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب تا انتها دنبال کنید.

تاثیر رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار عمیق است، آن هم اگر قصد استفاده از رنگ های قدرتمندی مانند سفید را داشته باشید! رنگ سفید یکی از خاص ترین و در عین حال جذاب ترین رنگ ها در بین سایر رنگ های دکوراسیون داخلی به شمار می رود. سفید، علاوه بر این که خود به عنوان یک رنگ زیبا و برجسته در دکوراسیون معرفی می شود، بستری را ایجاد می کند تا دیگر رنگ ها نیز به خوبی خود را نشان دهند.

به طور کلی، اگر بخواهیم در یک کلام بگوییم که رنگ سفید در دکوراسیون داخلی چه تاثیری دارد، می توانیم به این صورت بیان کنیم که رنگ سفید خود احساس آرامش و خونسردی را القا می کند و از طرفی دیگر، اگر بخواهید به دیگران نشان دهید که از چه وسایل دیگری در خانه خود استفاده می کنید و یا زیبایی بخش های دیگر خانه خود را به نمایش بگذارید، رنگ سفید این زمینه را برای شما مهیا می کند.

پس به نوعی دیگر، رنگ سفید حتی از هزینه های اضافی در طراحی دکوراسیون داخلی نیز جلوگیری می کند! به این صورت که دیگر لازم نیز بسیاری از وسایل دیگر را خریداری کنید تا بتوانید به عنوان مثال، جذابیت مبلمانتان را به نمایش بگذارید؛ رنگ سفید در دکوراسیون شما به راحتی این کار را برایتان انجام می دهد.

کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

حال برای این که بهتر و بیشتر با حضور رنگ سفید در دکوراسیون داخلی آشنا شویم، به سراغ آشنایی با کاربرد آن می رویم. در ابتدا این موضوع را مد نظر داشته باشید که رنگ ها در دکوراسیون داخلی، تاثیر مستقیم بر روح و روان شما دارند. به همین دلیل بایستی با دقت آن ها را انتخاب کنید. پس از این که دانستید که رنگ سفید مناسب شما است، با توجه به مواردی که در این بخش به عنوان کاربرد به شما معرفی می کنیم، می توانید بهترین رضایت را از دکوراسیون مدرن خود داشته باشید.

افزایش فضای اتاق

رنگ سفید می تواند فضای اتاق شما را بسیار بزرگ تر از چیزی که هست، نشان دهد. بنابراین اگر اتاقی کوچک دارید، توصیه می شود برای دیوارها یا کفپوش ها از رنگ سفید استفاده کنید.

روشن تر کردن اتاق

اگر اتاق شما نورگیری مناسبی ندارد، از رنگ سفید در دکوراسیون آن استفاده کنید. می توانید از کاغذ دیواری سفید یا پرده اسکرین استفاده کنید. همچنین می توانید دیوارها نیز با رنگ سفید پوشش دهید.

ست کردن راحت وسایل

اگر از رنگ خنثی سفید برای دیوار یا کف اتاق استفاده کنید، به راحتی می توانید هر وسیله ای که می خواهید را در اتاق قرار دهید؛ زیرا این رنگ همان طور که اشاره کردیم، زمینه ای مناسب برای ست کردن وسایل ایجاد می کند.

جلوه جذاب تر محیط

اگر می خواهید محیط خانه شما جلوه جذاب تری داشته باشد، می توانید از رنگ های کرمی در کنار رنگ سفید در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید. این ترکیب یکی از لوکس ترین ترکیبات رنگ است. همچنین می توانید از سفید کاپوچینویی یا استخوانی که تناژ گرمتری دارند نیز استفاده کنید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون داخلی به دو دسته کاربرد عمومی و کاربرد اختصاصی تقسیم می شود. ما در این بخش به معرفی کاربرد عمومی پرداختیم، زیرا کاربرد اختصاصی بسته به سلیقه فرد تغییر می کند. به عنوان مثال، برخی علاقه دارند تا در کنار رنگ سفید در دکوراسیون داخلی خود، رنگ های روشن و برخی علاقه دارند تا رنگ های تیره را ترکیب کنند. به همین خاطر است که طراحان دکوراسیون داخلی، برای انجام پروژه مشتری ابتدا از سلیقه وی مطلع شده و سپس به انجام موارد فوق می پردازد.

رنگ سفید در پذیرایی

استفاده از رنگ سفید در پذیرایی می تواند به ایجاد یک فضایی زیبا و آرام کمک کند. از رنگ سفید می توان به عنوان پس زمینه برای انواع دکوراسیون های مختلف استفاده کرد. راهکار استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون پذیرایی :

 • دیوارها: اگر فضایی هال و پذیرایی خود را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید، باعث افزایش نور می شود که این اتفاق باعث بزرگتر نشان دادن پذیرایی شما می شود.
 • مبلمان: استفاده از مبل، صندلی و حتی فرش با رنگ سفید به روشنایی فضای خانه ی خود کمک می کند.
 • تزئینات دیوار: انتخاب پوستر، تابلو، و آینه با قاب سفید می تواند پذیرایی خانه ی شما را زیبا و جذاب تر کند.
 • پرده: می توانید از پرده های سفید رنگ برای پذیرایی خود استفاده کنید تا فضای پذیرایی را شیک کند.
 • جزئیات: استفاده از جزئیات با رنگ های طلایی و یا نقره ای در کنار رنگ سفید می تواند به خانه ی شما جلوه لوکس و شیکی بدهد.

رنگ سفید در آشپزخانه

رنگ سفید در آشپزخانه می تواند به ایجاد یک فضای روشن کمک کند. توجه داشته باشید که رنگ سفید در آشپزخانه، احساس تمیزی و سادگی را ایجاد می کند. می توانید این رنگ سفید را با انواع جزئیات دکوراسیونی ترکیب کنید تا فضایی زیبا و آرام ایجاد شود. رنگ سفید برای کابینت ها یک گزینه ی عالی و محبوب است چرا که ظاهری شیک و مدرنی دارد. اگر در آشپزخانه ی خود پنجره ی نورگیری دارید، می توانید چند گلدان طبیعی قرار دهید تا آشپزخانه ی باصفا تری داشته باشید. می توانید برای رومیزی و  پرده از رنگ های شاد استفاده کنید تا محیط آشپزخانه ی شما را شادتر نشان دهد.

رنگ سفید برای اتاق خواب

یکی از بهترین رنگ هایی که می توانید برای اتاق خواب خود انتخاب نمایید قطعا رنگ سفید است. رنگ سفید با شما احساسی مناسب می دهد و ست کردن وسایل اتاق با آن ساده تر است و رنگ های زیادی را می توان با آن ترکیب کرد. بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی را اگر مورد بررسی قرار دهید قطعا به رنگ سفید نیز برخورد خواهید کرد.

بهترین رنگ برای اتاق خواب نیز رنگ های ملایم و آرام است و رنگ سفید نیز یک انتخاب مناسب به شمار می آید.

روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

حال که به طور کامل با کاربرد و تاثیر رنگ سفید در دکوراسیون داخلی آشنا شدید، بهتر است کمی به روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون داخلی بپردازیم. همان طور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، رنگ ها تاثیر مستقیم بر روح و روان ما دارند. آن ها می توانند ما از یک فرد غمگین به خوشحال و بلعکس تبدیل کنند. از طرفی دیگر، این رنگ ها هستند که می توانند حتی در خواب یا اشتهای ما نیز تاثیر گذار باشند! پس دانستن روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون داخلی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

 1. رنگ سفید نشان دهنده خلوص و بی گناهی است. حضور این رنگ در دکوراسیون داخلی باعث می شود تا این احساس به شما منتقل شده و آرامش روان را برای خود به همراه داشته باشید.
 2. رنگ سفید می تواند احساس آرامش را به فضا منتقل کند. به عنوان مثال، اتاق هایی که در آسایشگاه های روانپزشکی وجود دارد، عموما از رنگ سفید برای دکوراسیون آن استفاده شده است.
 3. رنگ سفید در دکوراسیون داخلی، حس تازگی و شروعی دوباره را در شما ایجاد می کند. برای دسته افرادی که از مشکلاتی مانند افسردگی رنج می برند، رنگ سفید در دکوراسیون داخلی آن ها می تواند گزینه عالی برای شروع درمان و دور کردن علائم افسردگی باشد.
 4. رنگ سفید همچنین احساس امنیت را به فرد می دهد. شخصی در که در خانه ای حضور دارد که از دکوراسیون داخلی با رنگ سفید بهره می برد، به مراتب بهتر است.
 5. برای کسب و کارهایی که به تازگی راه اندازی شده اند، رنگ سفید می تواند باعث جذب مشتری و فروش بیشتر شود
 6. خانه ای که دارای دکوراسیون داخلی به رنگ سفید است، به مراتب بهتر و سریع تر از خانه ای که از رنگ های دیگر پیروی می کند، به هنگام فروش انتخاب می شود.
 7. پس با توجه به شش موردی که در این بخش به شما معرفی کردیم، می توانیم بگوییم که رنگ سفید در دکوراسیون داخلی، معجزه ای را با خود به همراه دارد که به هیچ عنوان در سایر رنگ های دیگر نمی توانید پیدا کنید!

طیف های رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی طیف های مختلفی دارد. هر یک از این طیف ها می توانند جلوه های مختلفی به فضا و دکوراسیون داخلی بدهند. انتخاب طیف های رنگ سفید در دکوراسیون بستگی به سلیقه و اهداف دکوراسیونی دارد که در ادامه به طیف های مختلف رنگ سفید در دکوراسیون اشاره می کنیم:

 • سفید ساده: این رنگ سفید برای ایجاد یک ظاهر ساده و مینیمالیستی و به عنوان پایه ای برای ترکیب با رنگ های دیگر استفاده می شود.
 • سفید استخوانی: در این رنگ سفید استخوانی مقدار کمی رنگ زرد با آن مخلوط می شود و گرمای  بیشتری دارد.
 • سفید شیری: این رنگ از سفید دارای حسی گرم است که می توان در فضاهایی که در آن نور طبیعی فراوانی دارد استفاده شود. توجه داشته باشید که این رنگ به محیط یک حس آرامش می دهد.
 • سفید صدفی: این رنگ سفید فضا را سردتر نشان می دهد و در محیط هایی که نور مصنوعی دارند استفاده می شود.
 • سفید مرمری: این طیف از رنگ سفید، یک رنگ سفید درخشان است که رگه های خاکستری در آن دیده می شود.

سخن پایانی

در این مطلب به ما تاثیر رنگ سفید در دکوراسیون داخلی و روانشناسی آن پرداختیم. می توانید با توجه به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره کردیم، از کارشناسان سپهر دکور برای ایجاد یک سبک خاص از دکوراسیون داخلی به همراه رنگ سفید کمک بگیرید. پیشنهاد می کنیم ابتدا، تمام آن چیزی که از دکوراسیون داخلی می خواهید را در یک برگه یادداشت کرده و سپس با کارشناسان مجموعه سپهر دکور ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button