تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری در چیست؟

تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری

گاهی محیطی که در آن زندگی می کنیم نیاز به نوسازی پیدا می کند. یکی از المان هایی که با نصب آن تغییر ایجاد می شود و فضا را زیباتر می کند، دیوار پوش است. دیوار پوش ها در دو نوع پوستر دیواری و کاغذ دیواری در بازار موجود هستند. اگر می خواهید برای دیوار های خانه تان دیوار پوش نصب کنید اما نمی‌دانید کدام برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما مناسب تر است و تفاوت پوستر و کاغذ دیواری در چیست، خواندن این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا خرید بهتری داشته باشید.

مقایسه پوستر دیواری و کاغذ دیواری

کاغذ دیواری و پوستر در ظاهر به هم شبیه هستند و کاربرد مشابه دارند اما این دو در جزئیات باهم تفاوت دارند. در ادامه مطلب به مقایسه پوستر و کاغذ دیواری خواهیم پرداخت و از جوانب مختلف هر دو را مقایسه خواهیم کرد.

پوستر چیست؟

پوستر نوعی دیوار پوش است. پوستر های دیواری را معمولا روی یک دیوار نصب می کنند. امروزه پوستر ها در دکوراسیون داخلی بسیار محبوب شده اند. پوستر دیواری در ابعاد و طرح های مختلف چاپ می شود. این نوع پوستر امکان چاپ سفارشی دارد یعنی شما می توانید طرحی که مد نظر دارید را چاپ و نصب کنید.

پوستر های دیواری برخلاف سایر دیوار پوش ها قابل شست و شو هستند و شما با یک دستمال نمدار می توانید آن را تمیز کنید. نصب پوستر های دیواری بسیار آسان است. این نوع پوستر با چسب به دیوار می چسبد و شما در کوتاه ترین زمان می توانید آن را نصب کنید. پوستر های دیواری در مقایسه سایر دیوار پوش ها مقرون به صرفه به شمار می روند. در ادامه بیش تر به تفاوت پوستر و کاغذ دیواری خواهیم پرداخت.

قیمت پایین پوستر ها نشان از بی کیفیتی و دوام کم آن نیست. اگر پوستری که خریداری می کنید جنس خوبی داشته باشد تا سالیان سال می توانید از آن استفاده کنید. پوستر های دیواری انواع مختلفی دارند و شامل پوستر سه بعدی، پوستر اسپرت و رومی، منظره، پوستر اتاق کودک و نوجوان، پوستر شهری و ساختمانی، گل و گیاه می شوند. این پوستر ها را می توانید در منازل، هتل، رستوران و مراکز تجاری را استفاده کنید.

پوستر چه تفاوتی با کاغذ دیواری دارد؟

پوستر و کاغذ دیواری هر دو دیوار پوش هستند و در ظاهر به هم شباهت دارند اغلب مردم نمی توانند برای این دو تفاوت قائل شوند؛ اما تفاوت پوستر و کاغذ دیواری محسوس است. به طور مثال پوستر دیواری روی یک دیوار نصب می شود اما کاغذ دیواری معمولا بر روی همه دیوار ها نصب می شود. کاغذ دیواری به صورت رولی فروخته می شود اما پوستر دیواری بنا به ابعاد فضا به صورت پنل عرضه می شود. در پوستر های دیواری امکان چاپ طرح سفارشی وجود دارد اما طرح های کاغذ دیواری به صورت طرح های آماده است که باید از کاتالوگ انتخاب کنید و کاغذ دیواری اتاق خواب و کاغذ دیواری اتاق کودک با هم تفاوت دارند.

آخرین تفاوت پوستر و کاغذ دیواری در قیمت است و باید بگوییم پوستر های دیواری در مجموع ارزان تر از کاغذ دیواری به شمار می روند. کاغذ دیواری در جنس های مختلف مانند پارچه، پی وی سی و کاغذ تولید می شود و جنس پوستر از پاستل، فیبرو و کتان است.

پوستر بخریم یا کاغذ دیواری؟

اینکه پوستر بخرید یا کاغذ دیواری به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. اگر می خواهید فقط یک دیوار را تزئین کنید قطعا پوستر گزینه بهتری است اما اگر به دنبال کاور کل دیوار هستید به سراغ کاغذ دیواری بروید. خرید پوستر و کاغذ دیواری به بودجه شما هم بستگی دارد. اگر بودجه محدودی دارید کاغذ دیواری چون به صورت رولی به فروش می رسد برای شما گزینه مناسبی نیست اما پوستر های دیواری به صورت تکه ای فروخته می شوند و برای شما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند. شما تا اینجای مطلب با تفاوت پوستر و کاغذ دیواری آشنا شدید و قول می دهیم تصمیم بهتری بگیرید.

اما توجه کنید در مجموع، مورد بسیار مهمی در هنگام خرید پوستر یا کاغذ دیواری وجود دارد و آن جنس محصول است که شما باید به آن توجه کنید. برای اینکه بتوانید جنس خوب را از بد تشخیص دهید پیشنهاد می کنیم مقاله تشخیص کاغذ دیواری مرغوب را بخوانید. اگر سوالی برایتان پیش آمد در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا به آن پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button