تاثیر رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

رنگ طوسی در دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی به عنوان یک رنگ همه کاره و خنثی، جزو محبوب ترین گزینه ها برای طراحان داخلی است. نمی توان تأثیر رنگ در دکوراسیون داخلی را نادیده گرفت. استفاده از رنگ طوسی به عنوان رنگ اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی یا ترکیب آن با رنگ های دیگر می تواند یک کنتراست خاص ایجاد کند. درست است که طوسی به عنوان یک رنگ خنثی شناخته می‌شود، اما با توجه به سلیقه افراد می توان آن را با سایر رنگ های دیگر ترکیب کرد. به عنوان مثال ترکیب رنگ طوسی و سفید بسیار جذاب است و می تواند یک انتخاب جسورانه باشد.

ترکیب طوسی با نارنجی هم علاوه بر ایجاد جلوه های بصری، گرمای خاصی به فضای موردنظر می بخشد. به طور کلی بر اساس روانشناسی رنگ طوسی، در دکوراسیون داخلی می توانید انواع پرده، مبلمان و حتی کاغذ دیواری، رنگ طوسی را با سایر رنگ های متناسب ترکیب کنید و یک دکوراسیون مدرن داشته باشید.

نقش رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

باید بدانید که نقش رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی و طراحی فضاهای داخلی، بسیار با اهمیت است. استفاده از رنگ طوسی باید به میزان مناسب انجام بگیرد تا آرامش بخش باشد. در غیر این صورت اگر بیش از اندازه از رنگ طوسی استفاده کنید، انرژی فضا گرفته می شود. این رنگ خنثی که برای بسیاری از افراد جذاب است، گزینه خوبی برای اتاق خواب و بخش هایی از دکوراسیون است که نیاز به تمرکز و آرامش دارند. رنگ طوسی طیف های گوناگونی دارد که می توان آن ها را در دسته رنگ های نقره ای، خاکستری، طوسی روشن و تیره، دودی و حتی سربی دسته بندی کرد.

روانشناسی رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

طوسی نماد عقل و هوش، استقلال و سازش است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که رنگ طوسی نماد افسردگی و اندوه است، اما اگر بدانید که چگونه رنگ طوسی را با سایر رنگ های دیگر ترکیب کنید، می توانید با حفظ تعادل، یک دکوراسیون کلاسیک یا مدرن و شیک داشته باشید. توجه به روانشناسی رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد. درست است که طیف های مختلف رنگ طوسی می توانند باعث جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی شوند، اما شما باید آن را یک رنگ خنثی در نظر بگیرید.

البته تأثیر رنگ طوسی در فضای داخلی به این نکته بستگی دارد که برای طراحی دفتر کار مدیریت از این رنگ استفاده می کنید یا قصد دارید برای طراحی منزل از رنگ طوسی استفاده نمایید. با توجه به هر محیط شما باید یکی از طیف های رنگ طوسی را به کار ببرید تا بتواند القا کننده حس زیبایی باشد. برای استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی منازل باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر بیش از اندازه رنگ طوسی را به کار ببرید، ممکن است فضا خسته کننده باشد. البته در محیط های اداری هم همین طور است. تصور کنید کاغذ دیواری اداری طوسی باشد، رنگ پرده اداری طوسی باشد، صد البته کار کردن در چنین فضایی خسته کننده خواهد بود.

به همین خاطر بهتر است از رنگ طوسی با سایر رنگ ها در کنار یکدیگر استفاده شود تا جذابیت بیشتری داشته باشد. با ترکیب طوسی با رنگ های شاد یک کنتراست جذاب به فضا بدهید.

ترکیب رنگ نارنجی با رنگ طوسی

نارنجی جزو رنگ های گرم و پر انرژی است. به همین خاطر ترکیب آن با رنگ طوسی، می تواند در دکوراسیون داخلی یک فضای مدرن و جذاب ایجاد کند.

ترکیب رنگ سبز با رنگ طوسی

انواع طیف های رنگ سبز نماد سر زندگی و شادابی هستند و اگر درکنار طوسی قرار بگیرند به میزان زیادی باعث نشاط و شادابی فضای مورد نظر خواهند شد.

ترکیب رنگ آبی با رنگ طوسی

رنگ آبی همانند رنگ طوسی طیف های گوناگونی دارد؛ بنابراین باید بدانید که هنگام ترکیب این دو رنگ، چه طیف هایی از آن ها با یکدیگر هماهنگی دارند. اگر رنگی مانند آبی تیره را با طوسی ترکیب کنید فضای مورد نظر شما حس آرامش بخش و ملایمی خواهد داشت. البته بهتر است برای داشتن یک فضای آرامش بخش بیشتر از رنگ طوسی استفاده کنید و آبی تیره کمتر باشد.

ترکیب رنگ خردلی و طوسی

رنگ خردلی گرمای خاصی دارد. به همین خاطر می توان آن را با خاکستری های کم رنگ ترکیب کرد و علاوه بر عمق بخشیدن به فضا، گرمای خاصی به آن بخشید.

ترکیب رنگ صورتی و طوسی

امروزه در بسیاری از دکوراسیون های مدرن از ترکیب رنگ طوسی با صورتی استفاده می شود. چراکه صورتی ظرافت خاصی دارد و علاوه بر گرم نشان دادن فضا، می تواند باعث جذابیت دکوراسیون داخلی شود. به طور کلی رنگ صورتی به عنوان مکمل جذابی برای رنگ طوسی شناخته می شود.

رنگ طوسی برای چه فضاهایی مناسب نیست؟

با توجه به تأثیرات روانشناسی و حسی که رنگ طوسی القا می کند، برای فضاهای اداری، اتاق نشیمن و بسیاری از فضاهای دیگر مناسب است. البته اگر با سایر رنگ‌های مکمل خود ترکیب شود. رنگ طوسی باید با رنگ های گرم و پر انرژی ترکیب شود تا تأثیر کمتری در فضا داشته باشد، اما با توجه به اینکه رنگ طوسی حالت خستگی و افسردگی را به انسان منتقل می کند، توصیه می شود از این رنگ در اتاق کودکان و نوزادان یا مهدکودک ها استفاده نشود. چرا که این محیط ها نیاز به خلاقیت و انرژی بالایی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

کلام پایانی

استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی یک انتخاب جسورانه است. شما باید بدانید رنگ طوسی با چه رنگ هایی ترکیب می شود تا فضای متعادل تری داشته باشید. از نظر روانشناسی رنگ طوسی خاصیت آرامش بخشی دارد. به همین خاطر با استفاده از آن در فضاهای اداری به صورت یکنواخت ممکن است حس بی حوصلگی و افسردگی به کارکنان و مشتریان القا شود؛ بنابراین بهتر است با انواع رنگ هایی که با طوسی همخوانی دارند ترکیب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button