دکوراسیون به سبک فرانسوی

سبک دکوراسیون فرانسوی

سبک دکوراسیون فرانسوی، به نوعی از چیدمان و طرح بندی گفته می شود که ویژگی اصلی نوع مدرن این سبک با شکوه و پر زرق و برق بودن آن است. از گذشته تا به امروز تعییرات زیادی در این نوع از دکوراسیون ایجاد شده است اما ویژگی های اصلی آن تقریبا دست نخورده باقی مانده است. در این مقاله قصد داریم به تفصیل راجع به دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی صحبت کنیم.

سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی

سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی، را در نگاه اول می توانید تلفیقی از سبک روستیک و شیک بدانید که معمولا الهام گرفته از خانه هایی است که در حومه فرانسه به چشم می خورند. این نوع چیدمان در سرتاسر جهان محبوبیت زیادی دارد زیرا شما می توانید تلفیقی از راحتی و در عین حال رسمی بودن را در آن ببینید.

برای داشتن دکوراسیون به سبک فرانسوی، بهتر است چهار نکته را هرگز فراموش نکنید:

 • استفاده از پارچه های طرح دار و نرم
 • بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی، رنگ های روشن و خنثی هستند.
 • استفاده از اثاثیه و لوازمی که دارای نقوش مختلف و حالتی قدیمی دارند.
 • استفاده از وسایلی که متریال آن ها از دل طبیعت استخراج شده است مانند وسایل چوبی.

برای اینکه آشنایی بیشتری با دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی به دست بیاورید؛ در ادامه، تاریخچه ای از این سبک را به شما معرفی می کنیم و نکات کلیدی چیدمان آن را در بخش های مختلف خانه و آشپرخانه توضیح می دهیم.

تاریخچه سبک فرانسوی

سبک دکوراسیون فرانسوی در قرن هفدهم و در زمان سلطنت لویی سیزدهم ایجاد شد. در این دوره، فرانسه برای اولین بار از وسایل و لوازم چوبی مانند مبلمان و میز و صندلی استفاده کرد که برای یک زندگی روستایی تر کارآمد بودند. البته امروزه سبک دکوراسیون فرانسوی دارای دو زیرشاخه مدرن و روستیک است که شباهت هر دوی آن ها استفاده از المان های طبیعی و وسایل ساخته شده از سنگ و چوب است.

چیدمان سبک فرانسوی

کوراسیون داخلی به سبک فرانسوی چیدمان به خصوصی دارد که برخی از آن ها را در این قسمت بیان می کنیم:

 • استفاده از گلدان های چینی و پر از گل
 • آینه های طلاکاری شده بزرگ که نور را به فضای اطراف می تاباند.
 • مبلمان با خطوطی منحنی
 • اثاثیه عتیقه
 • وسایل ساخته شده با چوب فرسوده
 • لوسترهای کریستالی و شمعدانی شکل
 • پرده های ظریف بسیار بلند که بر روی زمین کشیده می شوند.
 • رنگ‌ های ملایم و رنگ‌ های خنثای گرم، رنگ‌ بندی اصلی دکوراسیون کشور فرانسه را تشکیل می ‌دهند. سایه ‌های کم ‌رنگ آبی، قرمز، صورتی و سبز تلفیق شده با رنگ‌ های سفید، کرمی و رنگ‌ های چوبی، که توجه ویژه به روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی را نشان می دهد.
 • استفاده از روشویی در اتاق های خواب
 • میزهای با رویه های مرمر
 • دیوارها و تزینات شفاف

آشپزخانه به سبک فرانسوی

برای داشتن سبک دکوراسیون فرانسوی در آشپزخانه شاید کمی با چالش مواجه شوید زیرا آشپزخانه های چیده شده با این استایل، در عین راحتی، پیچیده هستند. لیست زیر ایده های مختلفی است که می توانید از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی، این قسمت از خانه، استفاده کنید:

 • کابینت های دارای کنده کار و لعاب شده
 • استفاده از شیشه ها و بطری های زیبای قدیمی
 • تابلوهای عجیب و غریب
 • قفسه‌ های قابلمه فرفورژه
 • گلدان‌های مسی و چینی
 • هودهای خاص و تزئینی

دکوراسیون اتاق خواب به سبک فرانسوی

رویایی بودن و شیک بودن اتاق خواب در دکوراسیون به سبک فرانسوی وصف ناپذیر است. تصور کنید در اتاقی قرار گرفته اید که به هرجا نگاه می کنید نور و روشنایی و سفیدی می بینید، تخت خواب شما دارای چارچوب هایی است که پرده های توری و سفید به صورت دور تا دور آن را احاطه کرد ه اند و یک روتختی سفید هم روی تخت شما کشیده شده است. یک لوستر کریستالی کوچک بالای سر شما قرار دارد و یک پاتختی با یک آباژور آنتیک در کنار تخت خواب شما قرار گرفته است. فراموش نکنید تاثیر رنگ سفید در دکوراسیون داخلی، نشاط و آرامشی است که به افراد حاضر در آن مکان القا می نماید.

در دکوراسیون به سبک فرانسوی اگر به دیوارهای اتاق خواب نگاه کنید باید چند تابلو با فریم های پهن و حکاکی شده و معمولا به رنگ طلایی را ببینید؛ وجود یک یا دو صندلی با پایه های چوبی نیز در بین سایر اشیا خودنمایی می کنند. حس زنانگی در این نوع از چیدمان اتاق خواب، بسیار قابل توجه و خیره کننده است.

نورپردازی در سبک دکوراسیون فرانسوی

نور کافی، حرف اول در برخی از انواع سبک دکوراسیون از جمله دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی را می زند. پارچه های مبلمان و کاغذهای دیواری و هر نوع اکسسوری که در این سبک بخواهید استفاده کنید باید به رنگ روشن باشد تا بتواند نور را به راحتی انعکاس دهد و ترکیبی از نشاط و زیبایی را خلق کند.

پرده ها نباید مانعی در برابر نور باشند، سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی، پرده هایی را تایید می کند که از جنس تور هستند و به راحتی نور خورشید از میان ها عبور می کند و در فضای خانه جریان پیدا می کند.

ویژگی دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی

در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی، باید کف ساختمان را با چوب و یا سنگ طبیعی بپوشانید، همانگونه که خانه های حومه استان های کشور فرانسه این کار را می کردند. رنگ های خنثی و خاموش، میزها و صندلی های چوبی و کنده کاری شده، روکش های به رنگ سفید یا گچی در مبلمان همگی ویژگی های اصلی دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی هستند.

جدول زیر به صورت خلاصه برخی از ویژگی های سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی را بیان می کند.

آیتم های مورد استفاده
ویژگی
رنگ غالب
رنگ های روشن و خنثی
متریال مورد استفاده
چوب و پارچه های نرم و لطیف
نور پردازی
نور زیاد و اکثرا نور طبیعی خورشید
نوع اکسسوری
آنتیک و قدیمی
نوع سبک
تشریفاتی البته آمیخته با حس راحتی و روستایی فرانسوی
نوع مبلمان
مبلمان چوبی با کنده کاری

نتیجه گیری

سبک دکوراسیون فرانسوی، سبکی محبوب در میان سبک های موجود در دنیای دکوراسیون است که توجه ویژه ای به نور و روشنایی داشته است. سفید و روشن بودن المان های مختلف این سبک از چیدمان داخلی و استفاده از اکسسوری های قدیمی و عتیقه، شاخصه های اصلی این نوع دکوراسیون می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button