تفاوت کفپوش پارکت، لمینیت و PVC

تفاوت کفپوش ها

تفاوت کفپوش پارکت، لمینیت و PVC در متریال ساخت آنها، ظاهر و نحوه نگهداری است که تفاوت زیادی با یک دیگر دارند. از لحاظ کیفیت و ظاهر پارکت در شرایط بهتری قرار دارد. اما به دلیل متریال چوب، با قرار گیری در معرض رطوبت شکل اولیه خود را از دست می دهد.

تفاوت پارکت و لمینت

در هنگام بازسازی خانه یا ساخت آن به دنبال این هستیم تا بدانیم پارکت بهتر است یا لمینت. دانستن این موضوع در انتخاب بهتر کفپوش خانه به ما کمک می کند. یکی از اصلی ترین تغییرات در خانه، تغییر در کفپوش است. کفپوش ها بر اساس بودجه، طراحی دکوراسیون داخلی و کیفیت انتخابی شما انواع مختلفی دارند. پارکت و لمینت دو کفپوشی هستند که از لحاظ ظاهری به هم شباهت دارند، اما یک فرق اساسی بین این دو کفپوش وجود دارد. اصلی ترین تفاوت پارکت و لمینت در متریال ساخت آن هاست. پارکت ها از الوار چوب تولید می شود اما لمینت از چوب های فشرده شده تولید می شود. شاید برای افراد عادی تشخیص این دو کمی سخت باشد.

یکی از بزرگترین مشکلات پارکت ها در مواجهه با آب است که باعث می شود کیفیت و شکل اولیه خود را از دست بدهد. لمینت نیز همچون پارکت به دلیل استفاده از چوب در تولید آن این ضعف را همراه خود دارد؛ اما حساسیت آن نسبت به پارکت کمتر است. نگه داری هردو این کفپوش های کار سختی نیست و می توانید از مقاله چگونه کفپوش را براق کنیم، برای براق سازی پارکت و لمینت خود استفاده کنید.

یکی دیگر از تفاوت های اصلی در این دو کفپوش نحوه نصب آن هاست. نحوه نصب پارکت کمی سخت و زمان بر است که نیاز است با چسب برای چسباندن آن اقدام کنید که کمی کثیف کاری به همراه دارد. اما نصب لمینت به شیوه دیگری است. ابتدا فوم زیر لمینت قرار می گیرد و با توجه به نری و مادگی در قطعات آن، آن ها را به هم متصل می کنند. 

تفاوت لمینت و پارکت

 • متریال ساخت آن ها
 • مقاومت بهتر لمینت در مقابل آب
 • نصب آسان لمینت
 • تنوع کمتر پارکت ها به دلیل استفاده از چوب طبیعی

تفاوت پارکت و کفپوش PVC

اصلی ترین تفاوت پارکت و کفپوش PVC در متریال ساخت آن هاست. پارکت ها از چوب و کفپوش های PVC از پلاستیک تولید می شود. در مقایسه پارکت خوب و کفپوش PVC می توان گفت ظاهر آن ها بسیار متفاوت است. پارکت ها ظاهری زیباتر و طبیعی تر دارند. کفپوش های PVC از پلاستیک ساخته می شوند از همین رو نمی توانند کیفیت و ظاهری مانند پارکت داشته باشند. در مقابل کفپوش PVC به دلیل ساختار پلاستیکی مزایایی نسبت به کفپوش پارکت دارد. کفپوش های PVC همچون لمینت از تنوع طرح بیشتری نسبت به پارکت برخوردار است که آن را یک مزیت رقابتی می توان نام برد.

پارکت ها به دلیل استفاده از چوب در استفاده و راه رفتن ممکن است دارای صدا باشند اما این ایراد در کفپوش های PVC دیده نمی شود. 

تفاوت کفپوش PVC و پارکت

 • کیفیت بهتر پارکت
 • صدای کمتر کفپوش PVC
 • ظاهر بهتر پارکت
 • تنوع بیشتر کفپوش PVC

تفاوت کفپوش لمینت و کفپوش PVC

تفاوت کفپوش لمینت و کفپوش PVC به تفاوت جنس آن ها محدود نمی شود بلکه از لحاظ ظاهری و نوع نصب با یکدیگر متفاوت هستند. کفپوش های لمینت از چوب های فشرده شده ساخته می شوند اما کفپوش PVC از جنس پلاستیک است و از لحاظ قیمتی با پارکت و لمینت تفاوت قیمتی زیادی دارند. اگر هزینه کمتری را برای کفپوش خانه در نظر گرفته این می توانید به خرید کفپوش PVC فکر کنید. کفپوش های PVC قابلیت نصب مجدد را ندارند. کفپوش های PVC به دلیل ساختار پلاستیکی در مقابل آب مقاوم است و از این حیث عملکرد بهتری نسبت به لمینت دارد.

بر روی لمینت یک لایه برچسب با طرح چوب قرار می گیرد و زیر آن لایه های فشرده چوب قرار داد. به همین دلیل کیفیت لمینت نسبت به کفپوش PVC بهتر است.

تفاوت کفپوش PVC و کفپوش لمینت

 • بی صدا بودن کفپوش PVC
 • کیفیت بهتر لمینت
 • مقاومت بهتر کفپوش PVC در مقابل آب
 • قابل استفاده بودن لمینت پس از برداشت از کف
 • ظاهر بهتر کفپوش لمینت

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button