بازسازی خانه چقدر طول می کشد؟

بازسازی خانه چقدر طول می کشد؟

در رابطه با بازسازی خانه یکی از اولین سوالاتی که به ذهن تصمیم گیرنده خطور خواهد کرد مدت زمان بازسازی خانه است. طبیعتا هر صاحب خانه ای در صورت گرفتن تصمیم برای بازسازی، زمان و هزینه محدودی در نظر دارد. در ادامه معیارهای مهمی که در زمان مورد نیاز برای بازسازی خانه تاثیر گذار هستند می پردازیم. 

نحوه برنامه ریزی برای بازسازی خانه

عوامل تاثیرگذار در زمان مورد نیاز برای بازسازی خانه عبارتند از:

  • متراژ خانه
  • میزان بودجه شما
  • نوع بازسازی

برای برنامه ریزی به اطلاعاتی دقیق همچون: متراژ خانه، محل هایی که نیاز به تعمیر دارند و مقدار بودجه احتیاج داریم. برای مثال بازسازی خانه ای با متراژ 150 متر مربع در مقایسه با خانه ای 60 متری هم زمان زیادی می طلبد و هم هزینه زیادی را باید متقبل می شوید. متراژ خانه با زمان موردنیاز برای بازسازی رابطه ای مستقیم دارد. در اینجا باید پرسید دقیقا چه نوع بازسازی مدنظرتان است؟ بازسازی یک منزل به شکل لوکس و با متریال بهتر نیازمند هزینه و زمان و حوصله ی بسیاری می باشد.بدیهی است اجرای معماری خاص و با ظرافت های بسیار زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. البته که برآورد زمان دقیق بازسازی عملی ساده نیست و حتما باید عوامل خارجی همچون آب و هوا و تاثیری که در روند کار خواهند گذاشت در نظر گرفت.

جدول زمانی تهیه کنید

سعی کنید میانبر بزنید! می توانید به جای تخریب دیوار، کچ کاری دوباره و یا رنگ آمیزی، کاغذ دیواری هایی هماهنگ با طراحی دکوراسیون داخلی خانه به کار ببرید. هزینه ها را با انتخاب درست کاهش دهید و در زمان صرفه جویی کنید. پس در ابتدا جدولی بکشید و هر مرحله را به تفکیک زمان مورد نیاز در خانه های جدول جای گذاری کنید. واقع بین باشید! در نظر گرفتن زمان کوتاه تر عاقلانه نیست و در حین کار با اتفاقات پیش بینی نشده غافلگیر خواهید شد. با عجله پیش رفتن نیز از کیفیت کار خواهد کاست.

پروژه های مشابه را بررسی کنید

مقایسه با پروژه های مشابه نهایی شده و استفاده از تجربیات دیگران کمک شایانی به ما می کند، از این رو که با چالش های پیش رو قبل از شروع کار آشنا خواهیم شد و تاثیر بسزایی در کوتاه تر شدن زمان تخمین زده شده و جلوگیری از افزایش هزینه ها خواهد داشت. در این بین مشورت با متخصصین این حوزه را نباید فراموش کرد زیرا مراحل انجام کار را برایمان روشن و در گرفتن مجوزات احتمالی یاریمان خواهد کرد.

تخمین زمان مورد نیاز برای بازسازی

در مجموع اگر بخواهیم یک زمان تقریبی برای بازسازی خانه با توجه به متغیرها در نظر بگیریم، حدودا چهار تا هشت ماه نیاز خواهد بود و معمولا زمان مصرف شده برای بازسازی ها در همین بازه قرار گرفته است. این زمان بین مراحل مختلف همچون تخریب، برق و لوله کشی، تعویض در و پنجره ها، اجرای پارکت و کف سازی، اجرای کاشی سرامیک، اجرای کابینت، نورپردازی، تعویض درب و پنجره ها، گچ کاری، رنگ کاری، کاغذ دیواری، نصب شیرآلات و … تقسیم خواهد شد. قطعا بازسازی منزل شما شامل همه این موارد نخواهد شد؛ بسته به نیازتان مراحل را گزینش خواهید کرد.

اگر قصد دارید فضایی جدید مانند سالن به خانه اضافه کنید و یا معماری موردنظرتان با ظرافت بیشتریست حداقل زمان مورد نیاز شش ماه است. در صورتی که تنها هدف شما از بازسازی تعمیراتی سطحی و تغییراتی جزئی باشد، می توانید امیدوار باشید کمتر از یک ماه کار شما به پایان برسد.

تاثیر سن بنا در زمان بازسازی یا نوسازی خانه

قدیمی و کلنگی بودن خانه، آسیب دیدگی به دلیل سوختن و یا فرسودگی صاحب ملک را به نوسازی ترغیب می کند. گاهی هزینه بر بودن بازسازی باعث می شود مالک تخریب ساختمان و ساخت مجدد آن را ترجیح دهد؛ اما با یک برنامه ریزی دقیق و مشخص کردن آیتم های موردنظر جهت نوسازی می توانید تجربه لذت بخشی از بازسازی خانه با هزینه کم داشته باشید.

موقعیت مکانی پروژه

بسته به اینکه مکان پروژه شما در چه نقطه ای از شهر واقع شده است، می تواند در مدت زمان لازم برای بازسازی آن تاثیر زیادی داشته باشد. اگر شما بتوانید با سرعت بالا به مصالح مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید و همچنین به موقع به محل پروژه برسید مدت زمان لازم برای انجام بازسازی کم تر از زمانی است که مکان پروژه شما خارج از شهر است و برای دسترسی به مواردی که به آن ها نیاز دارید باید بسیار زیادی را طی کنید.

از طرفی اگر در یک آپارتمان چند طبقه مشغول بازسازی هستید کار برای شما طولانی تر خواهد شد زیرا شما باید بین طبقات مختلف تردد کنید و کار خود را با توجه به محدودیت های هر آپارتمان انجام دهید که باعث می شود سرعت انجام پروژه کم تر شود.

عوامل کاهش دهنده سرعت کار

نیروی متخصص

در نظر داشته باشید انتخاب نادرست نیروی کار، سرعت بازسازی خانه شما را به طور ملموسی کاهش خواهد داد، درگیر دوباره کاری می شوید و نمی توانید هزینه ها را کنترل کنید. در نتیجه حتما قبل از کار برای انتخاب نیرو زمانی را به تحقیق درباره آن ها بگذرانید. اگر به دنبال کاهش هزینه های بازسازی خود هستید پیشنهاد می شود مقاله چگونه هزینه های بازسازی را کاهش دهیم را مطالعه نمایید.

دمای هوا

در سرمای بیش از حد و یا گرمای طاقت فرسا امکان کار با سرعت مطلوب وجود ندارد. دمای هوا از پارامترهای قابل کنترل نیست اما می توانید زمان مناسبی را برای شروع بازسازی منزل خود انتخاب کنید.

نتیجه گیری

در نهایت به این نتیجه می رسیم بدون برنامه ریزی نمی توانیم حدس و گمانی درمورد زمان مورد نیاز داشته باشیم! پس در وهله اول بودجه خود را مشخص کنید، سپس دقیقا مشخص کنید کدامین قسمت ها از خانه نیاز به بازسازی دارند. جدول بکشید و زمان مورد نیاز برای هر مرحله از بازسازی را در مقابل آن بنویسید و در آخر زمان را محاسبه کنید. در این مقاله عمده ی هوامل تاثیر گذار در بازسازی خانه را بررسی کردیم، با توجه به این عوامل برنامه ریزی دقیق تری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button