نحوه شستشو پرده بامبو

شستشو پرده بامبو

پرده بامبو یا حصیری به پرده هایی گفته می شود که از جنس درخت بامبو می باشند. این نوع پرده در دو نوع شید و کرکره ای موجود است. این نوع از پرده سبک و سازگار با محیط زیست هستند از همین رو محبوبیت زیادی دارند. پرده بامبو به این دلیل که رطوبت را به خود جذب نمی کند قابلیت شستشو دارد. در این مقاله ما سعی داریم تا شما را با شیوه ها و روش های شستشو پرده بامبو آشنا کنیم. همراه ما باشید.

روش های شستشو پرده بامبو

نحوه شستشو پرده بامبو موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. این نکته را بدانید که اگر از پرده بامبو به خوبی مراقبت کنید و آن را همیشه تمیز نگه دارید کمتر نیاز به شستشو آن پیدا می کنید. کمی جلوتر ما بیشتر در ارتباط با نحوه نگهداری پرده بامبو صحبت می کنیم. اما در این بخش به بررسی روش های شستشن پرده بامبو می پردازیم. پرده بامبو یکی از پرده هاییست که در آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو می توانید مقاله نحوه شستشو پرده آشپزخانه را مطالعه نمایید.

لوازم مورد نیاز برای شستشو پرده بامبو با آب

برای شستن پرده بامبو نیاز به یک سری وسایل و لوازم داریم که قبل از شروع کار باید آنها را تهیه کنید. البته این وسایل بسیار ساده و ابتدایی هستند پس نگران تهیه آنها نباشید. در اینجا ما به صورت موردی به بیان این وسایل پرداخته ایم.

سطل آب: از یک ظرف یا سطل استفاده کنید و مقداری در آن آب بریزد. بسته به اندازه پرده میزان آب می تواند متفاوت باشد اما به طور میانگین 3 تا 6 سانتی متر از سطل را می توانید با آب ولرم پر کنید.

پارچه نخی: علت استفاده از پارچه نخی برای شستشو پرده بامبو این است که این نوع پارچه علاوه بر جذب بالای آب نرم نیز هست. این مسئله باعث می شود که به پرده بامبو شما آسیبی وارد نشود.

نحوه شستشو پرده بامبو با آب: اول از همه اینکه در حین شستن پرده بامبو از مواد شوینده استفاده نکنید. زیرا این مواد باعث لک شدن پرده می شوند. اولین مرحله برای شستن پرده بامبو با آب، بستن پرده است. پرده را ببندید و سپس از بالا به پایین و چپ به راست شروع به تمیز کردن پرده با دستمال نم دار کنید. دقت کنید که دستمال زیاد مرطوب نباشد. همچنین پس از پاکسازی با یک دستمال خشک رد نم را پاک کنید. اگر روی پرده نم باقی بماند لک ایجاد می شود. پرده بامبو به دلیل جنس متفاوتی که دارد از لحاظ شستشو با سایر پرده ها متفاوت است و به همین دلیل است که نحوه شستشو پرده زبرا تفاوت زیادی با پرده بامبو دارد.

نحوه شستشو پرده بامبو با استفاده از جاروبرقی

البته استفاده از گزاره نحوه شستشو پرده بامبو شاید برای این بخش زیاد صحیح نباشد. زیرا ما معمولا شستشو را با آب همراه می دانیم. در این بخش قصد داریم با شما به اشتراک بگذاریم که چگونه با استفاده از جارو برقی به پاکسازی پرده بامبو بپردازید. برای این کار باید از سری گردگیری جاروبرقی استفاده کنید و یا با استفاده از پارچه جلو لوله جارو برقی را کمی بپوشانید تا در صورت برخورد لوله با پرده بامبو به آن آسیبی وارد نشود. حالا برای تمیز کردن پرده بامبو، با استفاده از یک دستمال تمیز مرطوب به پاک کردن آن بپردازید.

جلوگیری از کثیف شدن بیش از حد پرده بامبو اهمیت دارد.

از آنجایی که شستشو پرده بامبو کاری نسبتا سخت و طاقت فرسا است و ممکن است افراد برای انتخاب نحوه شستشو پرده بامبو دچار اشتباه نشوند بهتر است که با تمیز کردن دوره ای این پرده مدرن زمان شستشو را به تاخیر بیندازید. همچنین در صورتی که پرده به صورت دوره ای تمیز شود هنگام شستن پرده بامبو نیز نیاز به زحمت زیادی نخواهد بود. همچنین در صورتی که پرده مدرن بامبو را به صورت دوره ای تمیز کنید دیرتر نیاز به شستشو اساسی پیدا می کنید. از آنجایی که رطوبت به مرور زمان می تواند به این نوع پرده آسیب بزند بهتر است تا هر از چندگاهی با استفاده از یک دستمال نخی به پاکسازی خاک از روی این نوع پرده بپردازید.

بررسی ویژگی های پرده بامبو

شاید حالا که با نحوه شستشو پرده بامبو آشنا شدید با خود بگویید که چرا باید از این نوع پرده استفاده کنید؟ در اینجا ما به بررسی چند مورد از ویژگی های پرده زبرا می پردازیم تا شما متوجه شوید چرا باید این پرده را حفظ کنید و آن را با پرده های پارچه ای کلاسیک تعویض نکنید.

  • پرده بامبو عایق حرارتی می باشد و در برابر سرما و گرما مقاوم است همچنین نور کمی را از خود عبور میدهد.
  • پرده بامبو قابل شستشو می باشد.
  • نصب این نوع پرده آسان است و همچنین پرده زبرا را می توانید جابه جا کنید. پس با یکبار خرید این محصول می توانید در مکان های گوناگون از آن استفاده کنید.
  • پرده بامبو سازگار با محیط زیست است و به دلیل جنس آن دارای وزن کمی می باشد.
  • بدون حساسیت بودن نیز از دیگر ویژگی های این نوع پرده مدرن می باشد.

کدام نوع شستشو مناسب است؟

اینکه از کدام نحوه شستشو پرده بامبو استفاده کنید بسته به میزان کثیفی پرده بامبو و همچنین امکانات خودتان دارد. پیشنهاد ما به شما این است که برای محافظت از پرده و همچنین براق و شفاف شدن آن پس از شستشو با استفاده از دستمال کمی به آن روغن لیمو و یا روغن چوب بزنید. با این کار هم عمر پرده بامبو افزایش می یابد و همچنین پس از شستشو، با این کار آن را شفاف تر می کنید و زیبایی و درخشندگی آن را چند برابر می کنید. استفاده از روغن زیتون نیز برای شفاف و براق کردن پرده بامبو پس از شستشو پیشنهاد می شود. شما می توانید نسبت به دردسترس بودن از یکی از این روغن ها با این هدف استفاده کنید. برای انجام این کار کافیست که دستمالی را کمی به یکی از این روغن ها آغشته کنید و روی پرده بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button