نحوه شستشو پرده آشپزخانه

روش شستشو پرده آشپزخانه

حتما گرد و غبار، چربی و لکه های روغن روی پرده های آشپزخانه توجه شما را به خود جلب کرده. احتمالا با نحوه شستشو پرده آشپزخانه آشنایی نداشته باشید و نگران آسیب دیدن آن هم هستید. از طرفی آلودگی های جمع شده زیبایی آن را تحت تاثیر قرار داده و نمایی زشت پیدا کرده. اکنون برای شستشو پرده آشپزخانه روش هایی ابداع شده تا بدون آسیب رساندن تمیز شوند. گاهی نیز جنس پرده ها به نوعی حساس و آسیب پذیرند که شستن آن ها به طور مداوم الیاف پارچه را خراب می کند. پس انتخاب مواد و نوع روش برای نظافت به جنس پرده بستگی دارد. در ادامه جزئیات را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش شستشو پرده آشپزخانه

روش های شستشو پرده آشپزخانه با توجه به نوع و جنس آن متفاوت است. در بین انواع پرده های مکانیزه تعدادی از آن ها نصب ساده ای دارند از این رو می توان آن ها را باز کرده و پس از شستشو مجددا نصب کرد.

نحوه شستشو پرده آشپزخانه زبرا

با توجه به محبوبیت پرده زبرا و کاربری آن در بیشتر منازل و آشپزخانه ها لازم است تا اطلاعات دقیقی درباره شیوه نظافت پرده داشته باشیم. قدم اول برای تمیز کردن این پرده آشپزخانه محبوب جمع کردن در قاب بالایی است. زنجیز پرده را بکشید تا کاملا در قاب خودش جمع و پس از آن باید قاب را از بست های نگهدارنده جدا کنید. به یک زمین مسطح و تمیز که عاری از چربی و خاک است نیاز دارید تا پرده تا روی آن پهن کنید. این سطح می تواند حمام یا پشت بام باشد.

بعد از باز کردن پرده روی آن آب ولرم بریزید تا کاملا خیس شود و غبار از روی آن پاک شود. یک ابر را با مواد شوینده بسیار ملایم مانند شامپو فرش یا شامپو بچه کفی کنید و به آرامی روی پرده بکشید. به هیچ وجه از سفید کننده ها استفاده نکنید زیرا رنگ پرده را محو می کند. پرده و قاب و تمام ابزارهای آن را به طور کامل با ابر تمیز کنید. سپس پرده را برگردانید و پشت آن را نیز بشویید.

این کار را با حوصله و دقت فراوان انجام دهید تا پرده صدمه نبیند. با آب ولرم پرده از از کف تمیز کنید و با فشار آب بشویید. به یاد داشته باشید آب داغ اصلا توصیه نمی شود زیرا زودتر از موعد پرده شما پوسیده می شود. معمولا جنس متعلقات این نوع پرده ها از آلومینیوم است و نگرانی بابت زنگ زدگی وجود ندارد. بعد از اتمام مراحل آبکشی پرده را به صورت باز روی سطحی قرار دهید که جریان هوای آزاد وجود دارد تا به آرامی خشک شود. برای خشک کردن سریع از سشوار یا سایر گرما دهنده ها استفاده نکنید، این ابزار احتمالا باعث سوختگی و خرابی تار و پود پرده می شوند. هوای آزاد برای خشک کردن پرده کافیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نحوه شستشو پرده زبرا را مطالعه نمایید.

مراحل شستشو پرده آشپرخانه ساده

  • ابزار و تزئینات وصل شده به پرده را قبل شستشو پرده آشپزخانه اندازه گیری و یا در صورت امکان باز کنید.
  • قبل از فرایند شستشو پرده را گردگیری کنید. به این شکل که تکان دهید یا با جارو برقی گرد و غبار روی آن را از بین ببرید.
  • پرده ها را داخل آب سرد بشویید تا الیاف آن صدمه نبیند.
  • مطمئن شوید شوینده ها داخل آب کاملا حل شده.
  • پرده ها هنگام خیس شدن سنگین تر می شوند پس بیش از حد داخل ماشین لباس شویی نریزید.
  • پارچه های حساس یا ابریشمی را بیش از حد مالش ندهید فقط به آرامی داخل آب بچرخانید.
  • پرده ها را روی دو بند موازی خشک کنید تا نقاط مرطوب روی هم قرار نگیرند. اجازه ندهید پارچه هنگام خشک شدن با جوب تماس داشته باشد، ممکن است لکه دار شود.
  • پرده را زمانی که هنوز رطوبت دارد و از سمتی که نمایان نیست اتو کنید.
  • بعد از خشک شدن قلاب ها را وصل کنید.
  • پس از وصل کردن می توانید با کمک اتو بخار شکل بهتری به آن بدهید.

نتیجه گیری

نظافت پرده ها به صورت هفتگی کار چندان سختی نیست. اگر به طور مدام خاک و چربی های تازه نشسته روی پرده را تمیز کنیم دیگر نیازی نیست نگران ماندن لک ها روی پرده باشیم و هر بار زمان زیادی برای پاک کردن آن صرف کنیم. با بخار شوی یا دستمال پرده را پاک کنید؛ در این صورت نیاز نیست آن را پایین بیاوریم. می توان گفت پاکسازی سطحی و پیوسته بهتر است تا اینکه بارها پرده را بشوریم و در طولانی مدت پوسیده و خراب شود.

حتما قبل نظافت بروشور یا برچسب مختص به پرده که درباره نحوه شستشو پرده آشپرخانه توضیح داده شده مطالعه کنید. در این نوشته ها به طور کامل به جزئیات پرداخته و باید و نبایدها توضیح داده شده. در نتیجه به شما کمک می کند با شیوه های مناسبی پرده آشپزخانه خود را مثل روز اول تمیز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button