مقایسه پرده شید رول و شید سان اسکرین

تفاوت پرده شید رول و پرده شید سان اسکرین

دو گزینه از بهترین انواع پرده ها شید رول و سان اسکرین هستند. در مقایسه پرده شید رول و شید سان اسکرین متوجه خواهید شد که چرا هر دو در همه جا دیده می شوند و می درخشند. یکی از عناصر حیاطی طراحی دکوراسیون داخلی منزل پرده زیباست که معمولا نادیده گرفته می شود. همواره تابش نور مستقیم خورشید نیز آزار دهنده است، پس با ما همراه باشید تا پرده مناسب با شرایط خانه خود را با اطلاعات دقیق و کافی پیدا کنید.

آشنایی با پرده شید رول و پرده شید سان اسکرین

پرده های شید را در دو نوع رولی و رومی می بینیم. هدف ما در این مقاله بیان تفاوت پرده شید و پرده اسکرین است که در گروه پرده های شید رولی قرار می گیرند. پرده های دو مکانیزم، طرح دار، ساده و سان اسکرین و شید ساده از انواع پرده های شید هستند که در شکل و طرح های مختلف عرضه می شوند. پرده های شید به شکل کرکره ای و بالارو می بینیم. در این پرده ها از میله ای با عملکرد غلتکی استفاده شده که پارچه مانند یک رول دستمال کاغذی حول محور میله می چرخد و به بالا کشیده می شود. استفاده از بالابری ظریف و پنهان کردن رول آن زیر قاب کمک کرده تا ظاهری تمیز و بی نقص داشته باشد.

پرده شید رول چیست؟

پرده شید رول (Shade Roll) ساخته شده از متریالی مانند پنبه، کتان، ابریشم، بامبو، پلی استر و … است. از مکانیزم حرکتی جمع شونده در ساخت آن استفاده شده، یعنی حرکت آن به سمت بالا و پایین است. پرده های شید رول در دو نوع برقی و دستی در بازار موجود هستند. در مکانیزم دستی زنجیری به عنوان اهرم امکان جا جایی پرده و تنظیم نور را می دهد. مکانیزم برقی که در سه نوع هوشمند، ریموت کنترلی و کلیدی عرضه شده در میان مصرف کنندگان محبوبیت بیشتری دارد. پرده شید رول تا 70% از ورود نور جلوگیری می کند و معمولا برای پنجره هایی با متراژ وسیع استفاده می شود.

اگر طرح و رنگ خاصی مدنظرتان است می توانید این پرده را با طرح سفارشی خود تهیه کنید. امکان چاپ تصویر و طراحی خاص شما در هر دو طرف این پرده وجود دارد. پرده شید کاملا در قاب پنجره قرار می گیرد و از این رو با ظاهر زیبا فضایی دلنشین به ارمغان می آورد. در دفاتر اداری و یا تجاری با چاپ لوگو یا تبلیغات روی پرده های شید برای جذب مشتری نیز استفاده می کنند.

 پرده شید رول تا 70% از ورود نور جلوگیری می کند.

پرده شید سان اسکرین چیست؟

پرده سان اسکرین (Shade sunscreen) نوعی از پرده های شید است که وظیفه ی جلوگیری از تابش مستقیم نور به فضای داخل را بر عهده دارد. پرده شید اسکرین نیز داری مکانیزم حرکتی رو به بالا است و در دو نوع دستی و برقی قابل تهیه می باشد. جنس پارچه های استفاده شده در این پرده معمولا پلی استر و فایبرگلس و پی وی سی است.

تفاوت پرده شید و اسکرین

تفاوت پرده شید رول و سان اسکرین

مکانیزم جمع شونده به صورت دستی و برقی، هم در پرده اسکرین و هم شید به کار برده شده. موتور به کار رفته در نوع برقی آن ها سریع و بی صدا عمل می کند. پرده های شید برقی به شکل اتوماتیک و یا حتی نیمه اتوماتیک هم حرکت می کنند. با وصل کردن پرده به سیستم هوشمند خانگی، هنگام کاهش و افزایش شدت نور یا دمای محیط، پرده به صورت خودکار حرکت و نور را تنظیم می کند. مسلماً استفاده از تکنولوژی نامبرده در صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه های مصرفی بسیار تاثیر گذار است.

در پرده شید اسکرین پارچه ای خاص استفاده شده که از عبور اشعه فرابنفش و سایر اشعه های مضر خورشیدی جلوگیری می کند. در عین حال حفره های ریز داخل واسطه ورود نور است و روشنایی منزل تحت تاثیر قرار نمی گیرد. پرده شید رول دارای این خاصیت نیست و پارچه ی استفاده شده در آن تنها از دیده شدن داخل منزل ممانعت و عبور نور را تا 70% کنترل می کند. استفاده از متریال مناسب و با کیفیت باعث شده پرده سان اسکرین غیر قابل اشتعال و ضد حریق باشد.

جنس پارچه های به کار رفته در این دو پرده طوریست که دغدغه ای بابت شست و شو نخواهید داشت. اگرچه نصب و باز کردن پرده ها آسان است اما می توانید بدون باز کردن به وسیله بخار شوی پرده را تمیز کنید. 

در نهایت عمده تفاوت پرده اسکرین و شید رول در خاصیت ضد اشعه بودن است. این موضوع با توجه به محیطی که قرار است پرده در آن نصب شود در انتخاب شما تاثیر می گذارد. محیط های کاری که پنجره های زیاد و یا بزرگی هستند و تنها می خواهید از تابش مستقیم نور خوشید در امان باشید، پرده شید رول ساده پاسخگوی نیاز شماست. در این صورت هزینه ی کمتری هم بابت تهیه پرده پرداخت می کنید. برای اتاق کودکان، میانسالان و افراد بیمار که باید در برابر اشعه های مضر خورشیدی محافظت شوند پرده سان اسکرین مناسب است. اگر وسایل خانه یا محل کارتان نسبت به نور خورشید آسیب پذیرند پرده سان اسکرین خیالتان را برای همیشه بابت این موضوع راحت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button