برای دسترسی بهتر به محتوا از طریق فهرست بالا اقدام نمایید.

انواع پرده اتاق کودک

پرده باند

پرده رومن

پرده شب و روز

پرده بامبو

تهیه پرده اتاق کودک باید با نکته سنجی و دقت بسیاری همراه باشد. اگر در انتخاب پرده کودک فقط به طرح و رنگ توجه می کنید باید بگویم کاملا در اشتباه هستید. حتی باید سن کودک را نیز در نظر بگیرید. به طور کل اتاق خواب کودکان از این رو که افرادی با سنین حساس در آن هستند، مهم است. نوع چیدمان وسایل، دکوراسیون، طراحی اتاق و جنس وسایل برای امنیت کودک بسیار مهم است. می توان گفت میزان عبور نور همیشه مهمترین ویژگی یک پرده است. با توجه به نظرات کارشناسان، پرده های ضخیم که کاملا از ورود نور جلوگیری می کنند، برای اتاق خردسالان مناسب نیستند. هنگامی که برای خرید پرده اتاق کودک به فروشگاه ها مراجعه می کنید با انواع پرده با رنگ و طرح های متفاوت مواجه می شوید. اما در انتخاب پرده اتاق کودک موارد دیگری نیز اهمیت دارند. حتی موارد کم اهمیت نیز باید باید اینجا بررسی شوند.

مدل های پرده اتاق کودک

مدل های مختلف و با قیمت های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید از آن ها برای اتاق خواب کودکانتان استفاده کنید. مکانیزم باز و بسته شدن پرده، جنس پرده و نوع چوپ پرده از عواملی هستند که رو انتخاب شما تاثیر گذارند. اگر می خواهید پرده اتاق خواب کودک با قیمت پایین تهیه کنید، پرده پارچه ای با گیره های ساده مناسب شماست. پرده شید رول نیز برای اتاق خواب کودکان با استقبال روبرو شده. توجه داشته باشید پرده های سنگین یا پرده هایی که کودک می تواند بکشد یا چنگ بزند مناسب اتاق کودک نیست و خطرناک است؛ زیرا ممکن است پاره یا روی کودک واژگون شود.

 

پرده اتاق کودک پسرانه

در انتخاب پرده اتاق کودک باید روحیات و علایق آن ها را نیز در نظر گرفت. کسی که قرار است زمان زیادی را در آن اتاق بگذراند کودک است پس سلیقه ی او ارجعیت دارد. معمولا در خرید پرده اتاق کودک پسرانه از رنگ های سرد تر و با طرح های اسپرت استفاده می کنند. رنگ هایی همچون سفید و آبی همیشه مورد پسند پسران بوده. رنگ کرم خنثی است و پرده ای با رنگ کرم می تواند طراحی شیک برای اتاق پسرانه باشد. پرده های کلاسیک در اتاق خواب پسران با سنین کم جایی ندارد.

پرده اتاق کودک دخترانه

برای اتاق خواب دختران جنس پرده مهم است. گاهی دختران از اینکه اتاقشان از بیرون قابل مشاهده باشد رضایت ندارند. پس جنس هایی انتخاب کنید که نازک نباشند. اگر انتخاب شما به دلیل لطافت حریر و تور است، از آستر استفاده کنید. پرده اتاق کودک دخترانه را بین رنگ های ملایمی همچون صورتی، یاسی، سبز و آبی آسمانی انتخاب می کنند. این رنگ ها با روحیات بیشتر دختران سازگاری دارد. برای اتاق کودکان چه دختر باشد چه پسر، بهتر است از رنگ های تند مانند قرمز استفاده نکنید.

 

پرده اتاق کودک شید رول

پرد شید مانند یک سایه بان عمل می کند و کاملا جلوی ورود نور را می گیرد. برای تابش خورشید باید کل پرده را به سمت بالا بکشید. البته از آنجایی که کودکان به شخصیت های کارتونی علاقه دارند و معمولا از دیدن تصویر آن ها لذت میبرند، می توانید طرح مورد علاقه کودک خود را روی پرده چاپ کنید. بله، پرده شید رول دست شما را در طراحی و انتخاب رنگ و تصویر کاملا باز می گذارد.

پرده شید رول با ظاهری زیبا را می تواند یک انتخاب مناسب برای پرده اتاق کودک باشد. پرده های شید در کنار زیبایی، کارایی مناسبی دارند و شستشو آن ها دشوار نیست.

پرده اتاق کودک چاپی

مزیتی که پرده چاپی برای شما دارد این است که از هر جنسی که بخواهید می توانید انتخاب کنید. هر پرده ای که امکان چاپ روی آن باشد را پرده چاپی می گویند. در این صورت با توجه به سن کودک و سایر معیارها پارچه مناسبتان را به کار می برید. تنوع طرح و رنگ در بین پرده های چاپی بسیار زیاد است و امکان چاپ طرح درخواستی خودتان وجود دارد. حال اینکه پرده با چه ارتفاعی باشد و چگونه دوخته شود به شرایط شما و کودکان بستگی دارد.

پرده اتاق کودک زبرا

با توجه به قابلیت جالب پرده زبرا که مورد استقبال قرار گرفته، می توان گفت برای اتاق کودکان نیز کاربردی است. پرده زبرا نوعی پرده کرکره ای است که از دو لایه پرده تشکیل شده و با بالا و پایین کردن آن ها می توان میزان ورود نور را کنترل کرد. یعنی حالت و اندازه تابش نور را می توان در سه حالت تنظیم کرد. پرده زبرا قابل ترکیب با پرده های دیگر همچون هازان است. پس در این نوع پرده نیز می توانید جنس پارچه را با توجه به شرایط کودک انتخاب کنید. 

این نوع پرده به عنوان پرده اتاق کودک شناخته می شود اما برای نوجوانان و جوانان مناسب تر است.

پرده اتاق کودک اسکرین

 پرده سان اسکرین در اتاق کودک، از فرزند شما را در برابر تابش اشعه های مضر خورشیدی مراقبت می کند و در عین حال نور به میزان کافی می تابد و فضا را روشن می کند. همچنین پرده اسکرین تا حدی عایق هم می باشد. پس به طور کل پرده اسکرین نیز برای اتاق کودک انتخاب خوبی می تواند باشد. 

پرده اتاق کودک کرکره ای

به وسیله پرده کرکره ای می توانید میزان عبور نور را در اتاق کودک تنظیم کنید. پرده های کرکره ای به صورت عمودی و افقی باز و بسته می شوند. بهتر است برای اتاق کودکان بالای 2 سال از این نوع پرده ها استفاده نکنید زیرا خردسالان دائما به نخ های پرده دست می زنند و ممکن است برای آن ها خطرناک باشد. و یا می توانید نخ و ابزار پرده را در ارتفاعی قرار دهید که دست کودک به آن ها نرسد.

خرید پرده اتاق کودک

تماس بگیرید
مشاوران ما در مجموعه سپهر دکور آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان در مورد پرده اتاق کودک به شما مشتریان عزیز می باشند.
مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا Call Now Button